Oznámení

NOVINKY

14.11.2016 – Podzimní úklid

thumb logo ZF FINALVážení přátelé,
s blížícím se koncem kalendářního roku přichází období podzimního úklidu. Zbavte se tedy bezplatně svého firemního elektroodpadu a baterií, případně si nechte přímo z domova odvézt zdarma vysloužilé spotřebiče pomocí projektu Buď líný. Realizujeme bezplatný odvoz veškerých elektrozařízení, která fungovala na elektrický proud nebo baterie včetně ekologické likvidace.

08.11.2016 – Narozeniny v ZOO

thumb ZooPraha logoZítra 9.11.2016 se uskuteční v ZOO Praha oslava 25. narozenin gorilího samce Richarda. Oslava se bude v Pavilonu goril. Po celý den zde budeme mít stánek s našimi edukačními aktivitami. Samotná oslava je pak naplánována na 14.30. Těšíme se na Vás.

 

07.11.2016 – Safety Day ve společnosti E.ON

thumb Eon 9cDne 25.10.2016 a 26.10.2016 proběhl ve společnosti E.ON na pobočkách v Českých Budějovicích a Brně další ročník školení , tzv. Safety Day. Naše firma přispěla edukačním programem o problematice třídění elektroodpadu a možností vyrobit si originální šperk z připravených částí elektroodpadu. Tímto bychom rádi poděkovali za příjemně strávený den na obou pobočkách.

View the embedded image gallery online at:
http://www.remasystem.cz/index.php/novinky.html#sigFreeId8cc81d3f57

18.10.2016 – Týden zdraví ve společnosti ZENTIVA s REMA Systém, a.s.

thumb Zentiva uv fotoDne 14.10.2016 jsme se v rámci projektu Zelená firma zúčastnili Týdnu zdraví ve společnosti ZENTIVA. Návštěvníci i zaměstnanci měli možnost seznámit se s problematikou třídění odpadu formou edukačních aktivit a vyrobit si originální šperk z připravených částí elektroodpadu. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

View the embedded image gallery online at:
http://www.remasystem.cz/index.php/novinky.html#sigFreeId1cc95f3a11

12.10.2016 – Pozvánka na Designblok'16

Trash Made thumb designblok 2016 se letos již po sedmé zúčastní největší výstavy designu a módy ve střední Evropě - Designbloku. Na této mezinárodní přehlídce bude od 27. – 31. 10. 2016 představena nová kolekce designových výrobků z vysloužilých elektrozařízení jako předchozí ročníky. Tentokrát bude výstava obohacena o novinku a tématem letošního ročníku je mořský život. Krása mořského světa v podobě mořských koníků a medůz, jak je tento svět křehký a velmi snadno v ohrožení vlivem člověka. Naši prezentaci najdete, v přízemí vlevo v Průmyslovém paláci. Těšíme se na Vaši návštěvu!

26.09.2016 – Seminář nejen pro Zelené firmy

thumb logo ZF FINALDne 20. 10. 2016 proběhne na Mendelově univerzitě v Brně již 7. ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy“. Přednášky bude spojovat téma Zpětný odběr výrobků- příležitost pro efektivitu společností. Na seminář se přihlaste ZDE.

 

01.09.2016 – Edukačně - sportovní den v Zoo Praha

thumb skakaci hradVe spolupráci s unikátním serverem Flatstore.cz, který nabízí přehlednou nabídku pražských novostaveb jsme pro vás na neděli 28.8.2016 připravili v Zoo Praha stanoviště plné her a vzdělávacích aktivit zaměřených na problematiku recyklace elektroodpadu a baterií. Více informací zde.

 

29.08.2016 – Sběrová akce s TS Bohemia

thumb TS BohemiaVe dnech 29.8.2016 až 30.9.2016 bude s naším klientem TS Bohemia probíhat sběrová akce – ELEKTRO DOTACE Během této doby se můžete zbavit vysloužilého elektrozařízení a baterií prostřednictvím našich služeb re:BALÍK a Buď líný. V objednávkách musí být vždy uvedeno heslo: TSBOHEMIA. Za každou objednávku obdržíte od TS BOHEMIA unikátní slevové kódy, které lze využít při nákupu v jejich e-shopu. Pozor: slevy nelze sčítat!
Pospěšte si, akce je časově omezena!

08.08.2016 – Environmentální vzdělávání a workshop Trash Made v TPCA

thumb TPCA uvodni foto23.7.2016 se na Kmochově ostrově v Kolíně uskutečnil festival, který uspořádala naše Zelená firma - automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín. Do programu byly mimo jiné zařazeny environmentální aktivity. Více informací zde.

 

 22.07.2016 – Pozvánka na „Dyzajn market prázdniny“

thumb uv foto dyzajn marketRádi bychom Vás pozvali na prodejní výstavu autorské tvorby, která se uskuteční 6. – 7. srpna 2016 na Piazzetě Národního divadla. Přes 180 českých i zahraničních designerů, včetně kolekce designových výrobků Trash Made, vyrobených z recyklovaných materiálů, koncerty, divadla pro děti, DJs. Více informací zde.

 
07.07.2016 – Cena Ď za projekt „Pomáháme gorilám“

cenad copy copyNa Nové scéně Národního divadla proběhl 24.6.2016 již 16. ročník předávání Cen Ď, českých cen určeným mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Společnost REMA Systém obdržela Cenu Ď pro mecenáše českých zoologických zahrad za projekt „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa" . Cílem projektu je ochrana goril nížinných . Tito afričtí lidoopi jsou totiž ohrožováni těžbou tantalu, který je v hojné míře využíván k výrobě miniaturních kondenzátorů, používaných při výrobě mobilních telefonů, ale i v dalších elektronických zařízeních. Za ocenění moc děkujeme.

16.06.2016 – Nová služba pro občany „RE:BALÍK“
thumb rebalikVe spolupráci s Českou poštou, s.p. jsme pro Vás připravili novou službu pro odeslání nepotřebných elektrospotřebičů a baterií z domácností. Služba je zdarma a funguje v rámci celé ČR a ze všech poboček České pošty. Prostřednictvím balíku vyplaceného adresátem můžete odeslat veškeré elektrospotřebiče do hmotnosti 20 kg/balík. Více informací naleznete zde.
 
 
13.06.2016 – Family day ve společnosti Denso
thumb uv densoV sobotu 11.6.2016 jsme se zúčastnili rodinného dne pro zaměstnance Zelené firmyDENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. Součástí bohatého programu byl sběr vysloužilých elektrozařízení a děti si mohly prověřit své znalosti ve třídění pomocí kvízů a rébusů na téma recyklace elektroodpadu a baterií. Děkujeme za příjemně strávené odpoledne.
10.06.2016 – Opravárna a REMA na akci „Mikroklima“
thumb uv opravarna2. června 2016 proběhl v Parku Přátelství na Proseku již desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu s názvem Mikroklima 2016. Dopoledne bylo určeno především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost. Po celý den bylo možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi. V Opravárně jste si mohli nechat opravit nefunkční přístroje a do stánku REMA pak přinést vysloužilá elektrozařízení k ekologické likvidaci. Pro děti byly také připraveny soutěže a kvízy týkající se problematiky třídění elektroodpadu a baterií.
08.06.2016 – Festival Vyžlovské léto
thumb PlakátV sobotu 4.6.2016 se na koupališti Vyžlovka uskutečnil festival „Vyžlovské léto“. Součástí bohatého programu byl sběr nefunkčních elektrozařízení a také ekologický workshopTrash Made, kde si mohli návštěvníci vyzkoušet vlastnoruční výrobu originálních předmětů z připravených částí elektroodpadu. Děkujeme za hezké odpoledne. Více informací zde.
 
 
01.06.2016 – Pozvánka na desátý ročník akce „Mikroklima“
thumb letak mikroklima2. června 2016 proběhne v době od 9.00 do 18.00 hod v Parku Přátelství na Proseku již desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu s názvem Mikroklima 2016. Dopoledne je určené především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost. Po celý den bude možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi včetně Opravárny, kde budou opraváři opravovat před dětmi a lidmi přístroje a REMY, kde budou pro děti připraveny soutěže a kvízy týkající se problematiky třídění elektroodpadu a baterií. Zároveň budete moci přinést vysloužilá elektrozařízení k opravě či ekologické likvidaci. Těšíme se na Vaši návštěvu!
 
02.05.2016 – Nabídka reklamních předmětů pro firmy
thumb uv obr TMDovolujeme si Vám nabídnout dárkové předměty z kolekce recyklovaných šperků a doplňků Trash Made. Výrobky Trash Made jsou vytvořeny ze součástek starých elektrozařízení a jsou spojeny s příběhem popisujícím jejich původ a „minulý život“. Více informací zde.
 
 
 
27.04.2016 – Den Země na sídlišti Písnice
thumb PísniceOsvětová akce ke Dni Země pro veřejnost na téma „Zdravé potraviny… a co třeba luštěniny?“ se uskutečnila 25. 4. 2016 na sídlišti Písnice. Děti základních a mateřských škol se ve stánku REMA Systém a REMA Battery mohly soutěžní formou dozvědět o důležitosti recyklace elektroodpadu a baterií. Děkujeme všem za účast a příjemné odpoledne.
 
 
18.04.2016 – Soutěž „Staň se strážcem pralesa“
thumb uv foto strazceVe čtvrtek 14.4.2016 proběhlo v Zoo Praha slavnostní vyhlášení soutěže „Staň se strážcem pralesa“. Děkujeme všem třídám, které se do soutěže přihlásily. Cílem bylo zapojit děti základních a středních škol do pomoci ohroženým druhům, gorilám nížinným v Africe. Úkolem školních kolektivů bylo nasbírat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů. Více informací zde.
 
 
11.04.2016 – Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016
thumb USUC logo inverseZapojte se do chystané úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! Největší dobrovolnická akce v České republice se uskuteční především v sobotu 16. dubna 2016, uklízí se však i v jiných termínech. Akce sdružuje všechny, kterým záleží na přírodě a jejich okolí. Máte chuť a elán přidat ruku k dílu a přičinit se o čistší a krásnější Česko? Letos se bude uklízet na více než 1700 místech po celé republice, přičemž v tuto chvíli již úspěšně proběhlo na 160 tzv. "předskokanských úklidů" a další se budou konat i v průběhu celého roku. Více informací nejdete zde.
 
31.03.2016 – Informace pro klienty - vykazování ve 2Q/2016
thumb paragraf copyVážení klienti, rádi bychom Vám připomněli informaci o změně ceníku skupiny 3 elektrozařízení "IT a telekomunikační zařízení" platné od 1. dubna 2016, tzn., ve vykazování uplatníte poprvé za vykazované období 2Q 2016. Ostatní skupiny zůstávají beze změny.
Dále bychom Vám rádi poskytli podrobnější informace k vykazování tonerových/inkoustových kazet s elektrickými částmi dle hmotnosti bez náplně v následujících čtvrtletích, ve vykazování uplatníte také poprvé za období 2Q 2016. K nahlédnutí zde.
 
29.03.2016 – V projektu „Zelená firma“ zapojeno 1900 firem
thumb logo ZF FINALProjekt Zelená firma, který byl spuštěn v roce 2008, se může na konci měsíce března chlubit počtem více než 1900 zapojených firem. Kromě využívání sběrného boxu zdarma v rámci tohoto projektu má firma možnost nabídnout svým zaměstnancům i odvoz velkého elektroodpadu a baterií a získat dokument o úspoře životního prostředí ve formě CO2 ekvivalentu v rámci „Velké sběrové akce“.
 
16.03.2016 – Jarní úklid elektroodpadu a baterií
thumb Jarni uklidBlíží se první jarní den a my bychom Vám při této příležitosti rádi nabídli „JARNÍ ÚKLID ELEKTROODPADU A BATERIÍ“, který jsme schopni zajistit individuálně firmám, veřejným institucím, obcím, školám, ale i fyzickým osobám přímo z domácností v rámci projektu Buď líný.
Výhody spolupráce s námi:
 • odvoz a ekologická likvidace zdarma 
 • potvrzení o ekologické likvidaci 
 • soulad s legislativou odpadového hospodářství - režim zpětného odběru výrobku (nejedná se o odpad) 
 • spolupráce na základě individuálních potřeb 
 • možnost spolupráce bez smluvního vztahu
Objednávku pro svoz můžete založit ZDE.
 
29.02.2016 – Změna ceníku skupiny 3 elektrozařízení „IT a telekomunikační zařízení“ platná od 1. 4. 2016
thumb paragraf copyVážení klienti,
rádi bychom vás informovali o změně ceníku skupiny 3 elektrozařízení „IT a telekomunikační zařízení“ platné od 1. dubna 2016, tzn. ve vykazování uplatníte nový ceník poprvé za vykazované období 2Q 2016. Ostatní skupiny zůstávají beze změny.
Konkrétně se jedná o:
· změnu popisu u položky 3.1.1 – Počítačové skříně se zdrojem el. energie
· vznik nových ceníkových položek – Interní/externí zdroje el. energie (3.1.3) a Tonerové/inkoustové kazety s elektronickou částí (3.4.5 – 3.4.7)
Nový ceník se zvýrazněnými změnami naleznete zde. Soubor všech ceníků platných od 1. 4. 2016 je ke stažení zde.
 
11.02.2016 – 5 131 vybraných mobilních telefonů pro projekt „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa“
thumb uv foto prineste stary mobilV roce 2015 se podařilo vybrat v českých zoologických zahradách přes 5 tisíc vysloužilých mobilních telefonů pro projekt Přineste starý mobil - podpořte strážce pralesa. Společnost REMA Systém se zavázala, že za každý mobilní telefon v rámci tohoto projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Více informací zde.
 
 
25.01.2016 – Vyhlášení soutěže z prosincového vydání „REMA NEWS“
thumb uv foto newsDěkujeme všem, kteří se zúčastnili soutěže v prosincovém vydání „REMA NEWS“ a poslali nám reklamní slogan se zapojením slov REMA nebo REMA Systém. Tři výherci obdrží láhev výborného kabinetního bílého vína a designovou zátku z kolekce Trash Made.
 
Vylosováni byli:
 
Lenka Petriláková, společnost Česká správa sociálního zabezpečení se sloganem: „Recykluj... a s REMOU lepší svět podporuj!“
 
Ladislav Černý, jako soukromá osoba využívající projekt pro občany „Buď líný“ se sloganem: „REMA Systém Váš průvodce čistým světem...“
 
Ing. Jana Nehybová, společnost A.P.E. s.r.o. se sloganem: „REMA s recyklací problém nemá...“
 
Všem vylosovaným gratulujeme!
 
05.01.2016 – Rádi Vám pomůžeme s povánočním úklidem
thumb uvodni foto uklidPo Vánocích, kdy lidé dostávají nová elektrozařízení, skončí v popelnicích mnoho starých mixérů, fénů či počítačových klávesnic. Staré elektrospotřebiče a baterie však do směsného odpadu rozhodně nepatří. Obsahují totiž kovy, plasty a jiné cenné suroviny, které jdou díky recyklaci znovu použít, Využijte některý z našich Zelených projektů, který je určen pro obce, firmy, ale i školy.
Pokud se potřebujete zbavit objemnějšího zařízení, jako je lednička či pračka, zkuste využít bezplatné služby odvozu vysloužilého elektra. Stačí mít doma alespoň 25 kilogramů elektrospotřebičů, čemuž například přibližně odpovídá váha jednoho mrazáku či jedné staré televize, a udělat v rámci projektu Buď líný rychlou objednávku na internetu či po telefonu. Kompletní možnosti svozu baterií a elektrozařízení naleznete zde.
 
22.12.2015 – PF 2016
thumb REMA PF 2016Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali o plánované celozávodní dovolené, která se uskuteční od 23.12.2015 do 3.1.2016. Hodně pohody a klidu o svátcích vánočních a šťastný vstup do nového roku přeje REMA.
 
 
 
17.12.2015 – Nové vydání „REMA NEWS“
thumb uv foto newsV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. O novinky v projektech se s Vámi ráda podělí naše jednotlivá oddělení, která pro vás „REMA NEWS“ připravila. Prosincové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!
 
 
 
09.12.2015 – Zimní Dyzajn Market
thumb 1979 DyzajnMarket zima banner 504x504 stavtese 12 13O víkendu 12. a 13. prosince proběhne na Piazzetě Národního divadla Dyzajn Market - prodejní výstava autorské tvorby, tentokrát zimní edice. Ideální příležitost, jak nakoupit vánoční dárky. Rádi se tam s Vámi naposledy v tomto roce potkáme.
 
 
 
30.11.2015 – Seminář Zelené firmy 2015
thumb logo ZF FINAL uvod obrŠestý ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy“ proběhl 10.11.2015 v prostorách ekologického centra Toulcův dvůr. Pro účastníky bylo přichystáno 8 přednášek, jejichž ústředním tématem byl Zpětný odběr jako nástroj oběhového hospodářství. I letos byla hojná účast a připravené přednášky se zaujetím poslouchalo 60 účastníků. V rámci semináře se odborníci zaměří na problematiku oběhového hospodářství v České republice, na opětovné a materiálové využití odpadu. Více informací zde.
 
11.11.2015 – Zákon č. 223/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech
paragrafVážení výrobci a dovozci elektrozařízení a přenosných baterií a akumulátorů,
rádi bychom Vás  upozornili na zákon č. 223/2015 Sb., který mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 169/2013 Sb., kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
S účinností od 1. 10. 2015 již není možno uvádět na trh nebo do oběhu knoflíkové články, které obsahují více než 0,0005 % hmotnostních rtuti, bez ohledu na to, zda jsou či nejsou zabudované do elektrozařízení nebo do jiných výrobků. Byla zrušena do té doby pro ně platná výjimka, která byla uvedena v § 31a odst. 1 písm. a) pro ty případy, kdy obsah rtuti nepřesahoval 2 % hmotnostní. Znění celého předpisu naleznete zde.
Pro Vaši snadnější orientaci uvádíme, že Vás - klientů REMA - se dotýkají zejména změny uvedené v bodech 26., 27., 28., 29., 30. a 34. tohoto dokumentu. Bod 27. týkající se § 31a odst. 2 nabývá účinností až dnem 1.1.2017.
 
29.10.2015 – Šestý závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb 40 rc rally zs praha petrovice sPoslední závod letošního roku je úspěšně za námi. 17.10.2015 se u ZŠ Petrovice v Praze sešlo celkem 40 závodníků z celého Česka. Díky nočním vydatným dešťům byly tratě ráno velmi podmáčené a kluzké tratě začaly po obědě osychat, což vyhovovalo především Honzovi Brichovi. Honza se po celý závod držel okolo 6. místa a Filip Strahal okupoval druhou desítku startovního pole. Petr Strahal se závodu bohužel nemohl zúčastnit, jelikož ho v týdnu potkalo nachlazení, které mu bohužel nepovolilo odstartovat do závodu. V poslední rychlostní zkoušce se Honza propadl i tak na krásné 7. místo a Filip si udržel 16 pozici. Nyní už náš tým čeká vyhlášení výsledků při Setkání mistrů v Sosnové, ze kterého se můžete těšit na report, nebo Vás rádi přivítáme přímo na této velkolepé akci, která se koná 21-22. listopadu.
 
16.10.2015 – Pozvánka na Designblok'15
thumb vizual db2015Trash Made se letos již po šesté zúčastní největší výstavy designu a módy ve střední Evropě -  Designbloku. Na této mezinárodní přehlídce bude od 22. do 27. 10. 2015 představena nová kolekce designových výrobků z vysloužilých elektrozařízení, tentokrát zaměřena na užitý design. Openstudio, kde naši prezentaci najdete, bude umístěno v pravém křídle secesní budovy Průmyslového paláce. Těšíme se na Vaši návštěvu!
 
09.10.2015 – Seminář nejen pro Zelené firmy
thumb REMA color basicDne 10. 11. 2015 v Toulcově dvoře v Praze proběhne již 6. ročník „Semináře nejen pro Zelenou firmu“. Připravujeme 8 přednášek, které bude propojovat téma: Zpětný odběr jako nástroj oběhového hospodářství. Přihlaste se na seminář ZDE.
 
 
 
18.09.2015 – Úspěšná soutěž „Staň se strážcem pralesa“ pokračuje i v tomto školním roce 2015/2016
thumb Strážce pralesaSbírejte s námi staré mobily a pomáhejte tak gorilám ve střední Africe. Cílem je zapojit kolektivy dětí základních a středních škol do pomoci ohroženým druhům v Africe skrze podporu tamních strážců. Tato podpora je možná jednoduše díky sběru a recyklaci vysloužilých mobilních telefonů. Více informací zde.
 
 
18.09.2015 – Festival Babí léto v Bohnicích
thumb LogoV sobotu 12.9.2015 jsme se velmi rádi zúčastnili 26. ročníku festivalu Babí léto v Bohnicích. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora a zviditelnění poskytované péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice, podpora neziskových organizací a samozřejmě nabídka kvalitního kulturního programu, na kterém se nemalou mírou podílejí také lidé s duševním onemocněním. Společně s neziskovou organizací Jiné laně, o.s. a projektem Srna jsme si připravili workshopy na téma recyklace. Více informací zde
 
09.09.2015 – Spolupráce skupiny REMA s projektem Opravárna
thumb 9.9.2015Komunitní web Opravárna rozšířil své služby a zřídil první servisní místa s názvem Service place. První servisy otevřou své brány ve středu 9. září. Jeden v obchodním centru Galerie Fénix na metru Vysočanská a druhý v Jungmannově ulici v Praze. Lidé si zde budou moci nechat opravit rozbitou elektroniku a zároveň odevzdat drobná elektronická zařízení k ekologické recyklaci díky připraveným sběrným tubusům skupiny REMA. Otevřeno bude od 9 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.
 
17.08.2015 – Oslavy v africkém rytmu v Zoo Praha
thumb 01V sobotu 15.8.2015 jsme se velmi rádi zúčastnili oslavy 20. narozenin gorilí samice Bikiry v Zoo Praha, v rámci projektu "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Po odevzdání starého mobilního telefonudo přistavených recyklačních tubusů v Pavilonu goril navíc návštěvníci mohli vyplnit přáníčko z jedlého papíru, který byl poté společně s dortem a dalšími dobrotami přichystán Bikiře do expozice.
Nechyběly také vzdělávací aktivity v oblasti recyklace elektroodpadu, včetně samotných mobilních telefonů. Děkujeme za příjemný den.
 
14.08.2015 - Změna směrnice, kterou se omezuje používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (EZZ)
paragraf V Úředním věstníku Evropské unie (L137/10, 4.6.2015) vyšla Směrnice Komise v přenesené pravomoci (EU) 2015/863 ze dne 31. března 2015, kterou se mění příloha II směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/65/EU, pokud jde o seznam omezených látek.
Citovaná směrnice stanovuje pravidla pro omezení používání nebezpečných látek (používání olova, rtuti, kadmia, šestimocného chromu, polybromovaných bifenylů a polybromovaných difenyletherů) v elektrických a elektronických zařízeních (EEZ). Členské státy přijmou a zveřejní právní a správní předpisy nezbytné pro dosažení souladu s touto směrnicí do 31. prosince 2016. Dokument ke stažení naleznete zde.
 
10.08.2015 - Třetí závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
uv foto RC Rally 2015 3 copyTřetím závodem v tradiční oblíbené lokalitě hřiště Sokola Vyškov pokračoval dne 18.7.2015 letošní šampionát MČR RC Rally. Ve Vidově u Českých Budějovic se na startu sešlo rovných 40 závodníků, kteří za úmorného vedra absolvovali 8 rychlostních zkoušek. Náš reprezentant Honza Brich se umístil na 5. místě. Více informací zde.
 
 
17.07.2015 - Environmentální vzdělávání a workshop Trash Made v TPCA
thumb uv foto TPCA 201511.7.2015 se na Kmochově ostrově v Kolíně uskutečnil festival, který uspořádala naše Zelená firma - automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín. Do programu byly mimo jiné zařazeny environmentální aktivity. Více informací zde.
 
 
 
10.07.2015 - Výroční zpráva za rok 2014
thumb VZ úvodní fotoVážení zákazníci a klienti,
dovolujeme si Vás informovat o vydání Výroční zprávy za rok 2014, kterou najdete zde. Přejeme Vám příjemné čtení a děkujeme za dosavadní přízeň. Krásné letní dny přeje Vaše REMA
 
 
 
26.06.2015 - Běh pro gorily
thumb uvodni foto Beh2015V sobotu 20.6.2015 se konal již 6. ročník fantastické akce Běh pro gorily. Letos jste se mohli těšit opět na novou trasu, doprovodný program, zajímavé ceny a skvělou atmosféru. Více informací zde.
 
 
 
 
15.06.2015 - Vyhlášení výsledků soutěže v rámci projektu Zelená škola
thumb obrazek k soutezi copyDěkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže „Zelená škola – nejlepší sběrač“. Cílem soutěžících bylo v termínu od 22.4. do 31.5.2015 vysbírat co nejvíce vysloužilých elektrozařízení a baterií. Pro druhé a třetí místo jsme připravili voucher v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč na nákup elektroniky a první místo obdrží 10 ks tabletů, které věnovala do soutěže společnost Vodafone Czech Republic a.s.
 1.    místo: Základní škola a Mateřská škola Dobrá Voda u Českých Budějovic
2.    místo: Základní škola speciální Diakonie ČCE Ostrava
3.    místo: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761
Celkem se podařilo všem zúčastněným školám vysbírat více než dvě tuny vysloužilých elektrozařízení a baterií. Výhercům gratulujeme!
 
08.06.2015 - Den strážců pralesa
thumb STRAZCE-200x19611. června 2015 se v Zoo Praha uskuteční setkání všech Strážců pralesa. Jedná se o vyhlášení výsledků soutěže školních týmů ve sběru starých mobilních telefonů pro projekt Pomáháme gorilám. Více informací zde.
 
 
 
04.06.2015 - Toulavý autobus na podporu ochrany goril nížinných
thumb Gorily foto Khalil Baalbaki.jpg thumbRádi bychom Vás pozvali na akci v Zoo Praha, která se uskuteční 6. – 7. června 2015. Akce bude věnována představení programu na záchranu ohrožených druhů v divočině - gorilám. Více informací zde.
 
 
 
25.05.2015 - Druhý závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb uv foto RC Rally 2015 2Druhý závod letošní sezony se konal 16. 5. 2015 ve Smržovce nedaleko Jablonce nad Nisou. Náš tým byl na startu samozřejmě v plné sestavě. Na startu se sešlo celkem 40 závodníků, což slibovalo velmi zajímavé boje. Náš tým nedokázal zachytit v první polovině závodu rytmus a dobré obutí automobilů a bojoval především ve druhé desítce. Honzovi Brichovi se poté podařilo vyladit automobil a dokázal poskočit na 12. místo. Více informací zde.
 
07.05.2015 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 17 - Řepy
thumb Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 17 ŘepyMěstská část Praha 17 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 11. 5. – 22. 5. 2015 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
28.04.2015 - Upozornění na změnu adresy
thumb Mapa East BuildingVážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o změně adresy provozovny společnosti REMA na novou adresu (také pro účely doručovací), a to Antala Staška 510/38, Praha 4, 140 00 – administrativní budova East Building. Vstup do budovy je přes recepci B z ulice Pecharova, 4. patro. Podrobnou mapu naleznete zde.
 
 
20.04.2015 - Soutěž „Zelená škola – Nejlepší sběrač“
thumb obrazek k souteziVe spolupráci se společností Vodafone Czech Republic a.s. jsme pro Vás připravili soutěž v rámci projektu Zelená škola o hodnotné ceny, která odstartuje na Den Země dne 22. 4. 2015. Cílem soutěžících pak bude v termínu od 22.4. do 31.5.2015 vysbírat co nejvíce vysloužilých elektrozařízení a baterií, minimálně však 25 kg.  Pro první tři „nejlepší sběrače“ jsme připravili ceny v podobě tabletů a voucherů na nákup elektroniky. Registrovat se můžete zde. Přejeme hodně štěstí!
 
15.04.2015 - Upozornění
thumb VykřičníkVážení zákazníci a klienti,
dovolujeme si Vás informovat o plánované odstávce našeho prostředí informačních systémů (portál objednávek svozů včetně portálu výkaznictví dovozců a výrobců), která proběhne v termínu od pátku 17. 4. 2015, 12:00 hodin do neděle 19. 4. 2015, 24:00 hodin.
V tomto období nebude bohužel možné zakládat objednávky svozů ani podávat čtvrtletní výkazy za uvedená elektrozařízení a baterie na trh v České republice. Za způsobené komplikace se omlouváme.
Děkujeme za pochopení.
 
13.04.2015 - Zapojte se do akce Ukliďme Česko!
thumb uv foto uklidme CeskoDen "D" letošního ročníku Ukliďme Česko se kvapem blíží a v mapě úklidů už máme zaregistrovaných přes 800 úklidových akcí. Vyberte si z nich na http://www.uklidmecesko.cz/map/ tu svou a pojďte s námi v sobotu 18.4.2015 uklidit Česko!
 
 
 
31.03.2015 - Nové ceníky elektrozařízení platné od 1. 7. 2015
thumb paragraf copyV předstihu oznamujeme všem našim klientům, že od 3. čtvrtletí 2015 dochází k následujícím změnám u sazebníků pro skupiny 1, 2 a 6:
 
1) V sazebníku pro skupinu 1. Velké domácí spotřebiče dochází k významnému snížení recyklačních poplatků u téměř všech ceníkových položek
2) V sazebníku pro skupinu 2. Malé domácí spotřebiče upravujeme směrem dolů cenu u položek 2.1.2 a 2.1.3
3) V sazebníku pro skupinu 6. Elektrické a elektronické nástroje dochází ke snížení a sjednocení cen u položek 6.2.3 a 6.2.4
Nové ceníky platné od 3 Q 2015 naleznete na našich webových stránkách. Pro přehlednost je srovnávací tabulka umístěna zde.
 
20.03.2015 - Jarní úklid- 1. jarní den
thumb P1050219První jarní den je mezi námi a dovolujeme si Vám nabídnout JARNÍ ÚKLID ELEKTROODPADU A BATERIÍ, který jsme schopni zajistit individuálně firmám, veřejným institucím, obcím, školám, ale i fyzickým osobám přímo z domácností – v rámci projektu Buď líný.
Pamatujte na výhody naši spolupráce:
 • odvoz a ekologická likvidace zdarma
 • potvrzení o ekologické likvidaci
 • soulad s legislativou odpadového hospodářství - režim zpětného odběru výrobku (nejedná se o odpad)
 • spolupráce na základě individuálních potřeb
 • možnost spolupráce bez smluvního vztahu
Objednávejte ZDE.
 
24.02.2015 - RC Rally – sezóna 2015
thumb mcrrcrally logoSpolečný projekt HFP LOUDA Rally Team a REMA Battery, který vznikl již v roce 2012 bude pokračovat i letos. Závodníci a zároveň modeláři autíček poháněných na elektromotory v měřítku 1:10 se pravidelně účastní Mistrovství České Republiky. Na všech závodech MČR RC Rally je vždy připraveno sběrné místo na baterie a na vybrané závody je možno přinést také drobná vysloužilá elektrozařízení, která tak budou ekologicky zlikvidována. Jednotlivé závody na sezónu 2015 najdete zde.
 
10.02.2015 - Zpětný odběr nerovná se odpad
thumb znackaRádi bychom Vás informovali o uzavírání evidencí nejen za oblast firemního odpadového hospodářství. Upozorňujeme, že všechna elektrozařízení a baterie, která nám byla odevzdána v rámci zpětného odběru zařízení nesmějí být evidována ve vašich průběžných evidencích o odpadech a způsobech nakládání s nimi. Jedná se o zpětně odebrané výrobky, jejichž průběžnou evidenci o odpadech tak nevedete a pro účel případných kontrol slouží vystavované Potvrzení o ekologické likvidaci jako průkazný doklad o likvidaci.
 
02.02.2015 - Projekt Opra(ka)várna také v Brně
thumb UV FOTO OPRAVARNAV sobotu 7.2.2015 proběhne v brněnském areálu Industra již druhá opravářská akce v rámci projektu Opravárna. Rozsah opravářů bude rozšířen o brousiče nožů a také švadlenu. Kromě toho, že můžete přinést na opravu svůj rozbitý výrobek, budou na akci připraveny také workshopy, dílny, přednášky a na plátně budou promítány instruktážní videa. Pokud výrobek na místě opravit nepůjde, například budou chybět náhradní díly, oba si vymění kontakty a domluví se na jindy. Pro neopravitelnou elektroniku bude na místě připraven kontejner REMA Systém, kam bude možné nefunkční elektrozařízení a baterie zdarma odevzdat k recyklaci. Více informací zde.
 
21.01.2015 - Trash Made již druhým rokem partnerem festivalu Spectaculare
thumb festival Spectaculare 2015Dnešním tanečním představením umělkyně Lindy Kapetanea odstartuje experimentální festival Spectaculare, který je zaměřený na propojení hudby, vizuálního a fotografického umění, ale také filmu. Více informací zde.
 
 
 
05.01.2015 - Povánoční úklid může odstartovat
thumb P1050219Nevíte kam po Vánocích s vysloužilými bateriemi či elektrospotřebiči? Přímo z domácností a zdarma Vám vše odvezeme díky projektu Buď líný. Nebo můžete využít některý z našich Zelených projektů, který je určen pro obce, firmy, ale i školy.
 
 
 
17.12.2014 - PF 2015
thumb REMA PF 2015-p1Vážení zákazníci,
REMA Systém bude od 22. 12. 2014 do 2. 1. 2015 mimo provoz.
Budeme se těšit na spolupráci v novém roce.
 
 
 
09.12.2014 - Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. O novinky v projektech se s Vámi ráda podělí naše jednotlivá oddělení, která pro vás „REMA Zpravodaj“ připravila. Prosincové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!
 
 
 
26.11.2014 - Prague Design Week
thumb uv.foto.Prague design weekOd 3. do 9. listopadu 2014 proběhla první přehlídku českého a zahraničního designu v Praze s názvem Prague Design Week. Měla odlišný koncept, než jaký z českého prostředí zatím znáte, představila především kreativitu a tvůrčí proces designu. Více informací zde.
 
 
 
18.11.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 10Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili na základě loňské úspěšné akce pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 18. 11. – 24. 11. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
17.11.2014 - Richardův velký den
thumb FOTO 1 TTTT0851 export1Gorilí samec Richard, hlava pražské gorilí rodiny, v neděli 9. listopadu oslavil své 23. narozeniny. Více informací zde.
 
 
 
 
12.11.2014 - Projekt Opravárna
thumb UV FOTO OPRAVARNAV sobotu 8. listopadu proběhla historicky první akce v rámci projektu Opravárna. Akce se zúčastnilo přes 200 návštěvníků, převážně seniorů, ale odpoledne přišli i mladší. Více informací zde.
 
 
 
04.11.2014 - Opra(ka)várna
thumb OpravárnaV sobotu 8. listopadu od 10 do 17 se bude v rámci projektu Opravárna v prostoru Zdrojovny pořádat historicky první Repair Café v Česku. Jde o obdobu akce známé z mnoha světových zemí. Na místě se sejdou opraváři všeho možného, sedí u stolu u kávy či čaje a přijímají zákazníky. Ti jim nosí po celý den své rozbité výrobky, opraváři je opraví a inkasují domluvené peníze. Pokud výrobek na místě opravit nelze, například chybí náhradní díly, oba si vymění kontakty a domluví se na jindy. Pro neopravitelnou elektroniku bude na místě připraven kontejner REMA Systém, kam bude možné nefunkční elektrozařízení a baterie zdarma odevzdat k recyklaci. Více informací zde.
 
06.10.2014 - Novelizace zákona o odpadech
thumb paragraf copyVážení klienti,
dne 1. 10. 2014 nabyla účinnosti novela zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, která transponuje směrnici Evropského parlamentu a Rady z roku 2012 o odpadních elektrických a elektronických zařízení (OEEZ).
 
Novela zákona vyšla pod číslem 184/2014 Sb., viz zde.
 
Prováděcím právním předpisem k výše uvedené novele zákona o odpadech se stala novela vyhlášky č. 352/2005 Sb., o nakládání s elektrozařízeními a elektroodpady, která vyšla pod číslem č. 200/2014 Sb. a nabyla účinnosti dne 01. 10. 2014, viz zde.
 
Přehled některých důležitých změn:
 
* Nové definice pojmů výrobce, poslední prodejce a nově vzniklý institut "pověřený zástupce" (§ 37g písm. e, § 37g písm. o, 37q)
* Výrobce může při prodeji nového elektrozařízení uvádět recyklační poplatky odděleně (§ 37n odst. 4 / §37o odst. 2)
* Snížení administrativní zátěže při zápisu, změnách nebo vyřazení ze Seznamu výrobců (§ 37i)
* Zrušení monopolů pro financování historických elektrozařízení
* Změna v podskupinách a skupinách elektrozařízení – zásadní změny jsou platné od 14. srpna 2018, kdy se zcela mění do té doby platné rozdělení skupin (příloha č. 7 zákona o odpadech) a podskupin elektrozařízení (příloha č. 1 vyhlášky 352/2005 Sb.)
* Změny v zápisu do Seznamu výrobců elektrozařízení – platnost dosavadních zápisů trvá, nově je však pro výrobce povinností doplnit údaje pro úplnost zápisu v Seznamu výrobců elektrozařízení (§ 37i odst. 3 písm. f a g)
* Povinnost výrobce, resp. kolektivního systému - vést s platností od 1. 1. 2015 evidenci toku zpětně odebraných elektrozařízení a odděleně sebraného elektroodpadu od místa zpětného odběru nebo místa odděleného sběru až po zpracování, využití a odstranění elektroodpadu (§ 37h odst. 3)
* Povinnost výrobce, resp. kolektivního systému - navýšení kvót sběru odpadních elektrozařízení (§ 37m odst. 3)
* Vznik "Registru míst zpětného odběru" – měl by být dostupný od května 2015 na webových stránkách MŽP (§ 37s)
 
30.09.2014 - Soutěž se Zoo Praha „Staň se strážcem pralesa“ – pravidla a pokyny pro 3. Etapu
thumb STRAZCE-200x196Druhá etapa již skončila. Individuální ceny byly rozdány, pro započítání bodů do celoročního finále je nutné, aby týmy z 1. etapy poslaly seznam přezdívek, pod kterými jejich členové o prázdninách soutěžili na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Více informací zde.
 
01.10.2014 - Zpětný odběr elektrozařízení pro zákazníky e-shopů
thumb paragraf copyV návaznosti na novelizaci §37k, odst. 6, zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, ve znění pozdějších předpisů, nabízí kolektivní systém REMA všem zákazníkům e-shopů (či ostatních typů prodejců na dálku) prodávající elektrozařízení a baterie možnost zbavit se nefunkčních spotřebičů včetně baterií skrze projekt Buď líný, a to ve všech lokalitách, obcích, městských obvodech nebo městských částech.
 
 
30.09.2014 - Podzimní Dyzajn Márket
thumb uv foto dyzajn podzim2014Prodejní výstava autorské tvorby - móda, šperky, doplňky, hudba, přátelská atmosféra a více jak 300 designérů. To vše jste mohli okusit 13. a 14. září na Piazzetě Národního divadla. Více informací zde.
 
 
 
29.09.2014 - Pozvánka na výstavu Thanatropic Regression Anthropic Event Horizon: Hole Complex
thumb galerie trafackaRádi bychom Vás pozvali na výstavu umělce Dustina Breitlinga, kterému jsme pro jeho audiovizuální projekt zapůjčili části vysloužilých elektrozařízení. Vernisáž proběhne 8. října 2014 v Galerii Trafačka. Video upoutávku najdete zde.
 
 
04.09.2014 - „Květnický ušák“ v Zelené obci Květnice
thumb uvod foto kvet usakV sobotu 6.9.2014 se můžete těšit na každoroční akci pro děti v obci Květnice. 7. ročník „Květnického ušáka“ se za podpory REMA Systému, a.s. bude odehrávat od 10 do 17 hodin na louce u rybníka. Připraven bude bohatý doprovodný program, soutěže o zajímavé ceny na více než 20-ti stanovištích, pasování prvňáčků, ale také divadlo pro děti. Těšíme se na Vás! 
 
29.08.2014 - Seminář nejen pro Zelené firmy
thumb Seminar uvodni fotoDne 23. 10. 2014 v Mendelově univerzitě v Brně proběhne již 5. ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy“. Opět bude přichystáno 8 přednášek, které propojí praxi a vývoj zpětného odběru výrobků jako prevence vzniku odpadů s komplexním odpadovým hospodářstvím. Více informací zde.
 
 
 
27.08.2014 - Školní rok 2014/2015
thumb uvodni foto novy sk rokBlíží se nám začátek školního roku a my bychom ještě jednou rádi poděkovali všem, kteří se zapojili do „Soutěže o nejlepšího sběrače“. S novým školním rokem je pro všechny Zelené školy opět připraven Vzdělávací program, jehož cílem je vzdělat žáky a poskytnout pedagogům ucelené informace k tématu elektroodpadu. Zapojte i Vaší školu. Více informací najdete zde.
 
14.08.2014 - Pozvánka na závod RC Rally 2WD ve Světlé nad Sázavou
thumb 4-rc-svetla-rally-2wd-sPřevážně asfaltové chodníčky dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou budou hostit jediný závod o Mistra ČR 2WD. Závod se uskuteční v sobotu 23.08.2014. Délky rychlostních zkoušek v rozmezí 4 - 5 minut řádně prověří každého účastníka. Více informací najdete zde.
 
 
14.07.2014 - Vyhlášení soutěže z červnového REMA Zpravodaje
thumb uv foto soutez zpravodajDěkujeme všem, kteří se zúčastnili červnové soutěže a poslali nám svůj básnický počin se zapojením slov: lednička, řešení, REMA Systém a buďme líní. Výherkyní se stává Mgr. Věra Pavlátová z Krupky s básní „Rodinný problém“ Gratulujeme!
 
 
RODINNÝ PROBLÉM
Máme problém v rodině,
jsem v něm zcela nevinně.
Dosloužila lednička,
jenže vznikla chybička.
Manžel se k odvozu nemá,
samé výmluvy jen hledá.
Takže místo hašteření,
hledám rozumné řešení.
Rema Systém na netu,
vyřeší to v cuku letu.
Buďme tedy klidně líní,
ledničku už odvážejí.
 
27.06.2014 - Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. Představíme novinky, které se udály v našich projektech a můžete si také zasoutěžit. Červnové vydání najdete zde . Přejeme příjemné čtení!
 
 
27.06.2014 - Soutěž se Zoo Praha „Staň se strážcem pralesa“
thumb krmeni2.jpg thumbV letošním roce je pro děti připravena velká tříetapová hra Staň se strážcem pralesa. Dětské kolektivy mohou po dobu půl roku soutěžit o zcela mimořádné zážitky v Zoo Praha i věcné ceny. Více informací zde.
 
 
 
25.06.2014 - Dyzajn Márket
thumb uv foto dyzajnV sobotu 21.6.2014 jsem se mohli potkat na Dyzajn Márketu, tentokrát letní edici. Více informací zde.
 
 
 
23.06.2014 - Soutěž o nejlepšího sběrače
thumb res IBM PC2Děkujeme všem, kteří se zapojili do „Soutěže o nejlepšího sběrače“ vysloužilých elektrozařízení a baterií v rámci projektu Zelená škola. Tři nejlepší školy obdrží voucher v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč na nákup elektroniky. Více informací zde.
 
 
 
12.06.2014 - Rodinné dny v našich „Zelených firmách“
thumb logo ZF FINAL uvod obrO víkendu 7. a 8. 6. 2014 jsme se zúčastnili rodinného dne pro zaměstnance Zelených firem TPCA a DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. Součástí bohatého programu byl sběr již nefunkčních elektrozařízení a také ekologický workshop Trash Made. Více informací zde.
 
 
05.06.2014 - Pozvánka na 5. ročník charitativní akce „Běh pro gorily“
thumb uv foto bpg14Pátý ročník Běhu pro gorily odstartuje v sobotu 7. června ve 14 hodin jako již tradičně z Hradčanského náměstí. Cílem pětikilometrové trasy bude náměstí Republiky, kde bude připraven nejen zábavný doprovodný program, ale také stánek REMA Systém, a.s. Více informací zde.
 
 
02.06.2014 - Vyhodnocení sběrové akce Buď líný v městské části Praha 10
thumb logoMěstská část Praha 10 v termínu od 17. 3. – 31. 3. 2014 opakovala podruhé sběrovou akci elektroodpadu a baterií, celkem bylo díky projektu Buď líný vysbíráno 18 500 kg spotřebičů. Více informací zde.
 
 
 
19.05.2014 - Druhý ročník Garage Design
thumb uv_foto_garage9. a 10. 5. 2014 již po druhé do Znojma zavítali mladí módní návrháři, designéři módních doplňků a šperků, kabelek a pánských tašek, užitého umění nebo grafiky, představila se také malá knižní a hudební vydavatelství. Více informací zde.
 
 
 
19.05.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií ve městě Slaný
thumb Plakat - sberova akce SlanyMěsto Slaný a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 19. 5. – 30. 5. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
 
05.05.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií v Kynšperku nad Ohří
thumb Plakát na sběrovou akci pro Kynšperk nad OhříMěsto Kynšperk nad Ohří a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 5. 5. – 16. 5. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
05.05.2014 - Den Země na sídlišti Písnice
thumb uvodni foto PisniceInformačně vzdělávací akce pro veřejnost na téma ochrana životního prostředí, odpady a udržitelná spotřeba se uskutečnila 28. 4. 2014 na sídlišti Písnice. Více než 450 dětí se tak mohlo ve stánku REMA Systém a REMA Battery soutěžní formou dozvědět o důležitosti recyklace elektroodpadu. Více informací zde.
 
 
28.04.2014 – Výstava o životním prostředí v Kolíně
thumb uvodni foto kolin23. 4. 2014 jsme se zúčastnily již 7. ročníku Výstavy o životním prostředí v Městském společenském domě v Kolíně. Pro děti byla připravena stanoviště, která děti i dospělé vtáhla soutěžní formou do problematiky životního prostředí. Více informací zde.
 
 
 
15.04.2014 – Výkazy výrobců/dovozců elektrozařízení zadaných před datem 1. 4. 2014 jsou nyní systémově odděleny
thumb Vykazovani„Historické“ výkazy, tj. ty, které byly zadány před datem 1. 4. 2014, jsou od tohoto data systémové odděleny. Naleznete je na stránkách www.remadata.cz kliknutím na šedý banner. Novou metodiku pro výkaznictví naleznete zde. V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
 
31.03.2014 – Workshop s „Nadačním fondem Pink Bubble“
thumb uvodni pinkCílem Nadačního fondu Pink Bubble je podpora onkologicky nemocných náctiletých a mladých dospělých po celé České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života. Rozhodli jsme se zasvětit děti do tajů vyřazených elektrozařízení a podělit se o tajemství výroby „Dráteníků“. Více informací zde.
 
 
31.03.2014 – Roční hlášení
paragraf copyPodali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2013. Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Systému, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
 
28.02.2014 – Spolupráce s fotografem Petrem Prchalem
thumb onder internetŠperky Trash Made zaujaly fotografa Petra Prchala a byly použity při focení propagačních materiálů pro novou knihu. Více informací zde.
 
 
 
 
28.02.2014 – Nové ceníky
exclOd 1. dubna 2014 budou platné nové ceníky elektrozařízení.
 
 
 
Zásadními změnami v nových cenících jsou: 
 • zrušení ceníků č. 12 a 13 pro průmyslová (profesionální) zařízení a zahrnutí nových položek pro vykazování průmyslových zařízení přímo do ceníků 1 – 10 v kilogramech
 • větší úpravy pro aktualizaci, zpřehlednění a zjednodušení ceníků skupin 3 a 4
 • úprava výší recyklačních poplatků některých ceníkových položek
 • vznik několika nových ceníkových položek jako jsou např. tablety (3.3.4 a 3.3.5), všechna doposud nezařazená do 0,5 kg (4.8.5) nebo elektronické cigarety a příslušenství (8.1.6 a 8.1.7)
 
Vestavěné přenosné baterie a akumulátory vykazované zjednodušeným způsobem, společně s elektrozařízením přes REMA Battery, s.r.o.:
V návaznosti na změnu ceníku elektrozařízení se současně mění tzv. metodika pro „Vestavené_baterie_V3“, která upravuje vykazování zabudovaných baterií v elektrozařízení. Zásadní změnou v metodice je možnost použít zjednodušený způsob vykazování pro novou položku ve skupině 8 elektrozařízení, 8.1.6 – Elektronické cigarety.
 
11.02.2014 – Pozor na nelegální výkupy a předávání vysloužilých elektrozařízení neoprávněným osobám
paragrafV souladu s platnou legislativou (zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech) smějí být elektroodpady předávány pouze oprávněné osobě - zpracovateli elektroodpadů, nebo na tzv. místa zpětného odběru či odděleného sběru zřízená kolektivním systémem.
I když máte smlouvu například s kolektivním systémem, ověřte si, zdali nedochází k porušování legislativy na nižších organizačních stupních řízení ve vaší společnosti.
Poslední dobou dochází ze strany právnických osob čím dál častěji k porušování těchto legislativních povinností - především dochází k nelegálním výkupům vysloužilých elektrozařízení od právnických osob nebo k předávání elektrozařízení neoprávněným osobám.
Tuto skutečnost dokumentuje aktuální zjištění České inspekce životního prostředí. Soukromému subjektu byla uložena pokuta ve výši 150 tisíc za neoprávněné převzetí elektroodpadů.
S využitím zdroje: Simona Cigánková, 2014, České inspekce životního prostředí- Aktuality [online].[cit. 7. 1. 2014]. http://www.cizp.cz/3701_Pokuta-za-nelegalni-vykup-a-organizaci-sberu-elektroodpadu 
 
31.01.2014 – Změna sazebníku pro skupinu 5 „Osvětlovací zařízení“
paragrafVážení klienti, výrobci a dovozci, dovolte, abychom Vám oznámili, že s platností od 1.2.2014 dochází ke změnám sazebníku pro skupinu 5 elektrozařízení.
 
 
 
1)    Popis zařízení pro položku 5.1.1 se rozšiřuje na Svítidla (pro zářivky, výbojková, LED, aj.) - cena 8,40 Kč zůstává
2)    Popis zařízení pro položku 5.1.2 se rozšiřuje na Světelné zdroje (vysokotlaké výbojkové a nízkotlaké sodíkové výbojky, lineární a kompaktní zářivky, LED zdroje s diodami) - cena se snižuje na 2,50 Kč
3)    Položky 5.1.3 – 5.1.5 se vypouštějí s tím, že zařízení budou nově řazena pod položku 5.1.2
4)    Položka 5.1.6 se vypouští s tím, že zařízení budou nově řazena pod položku 5.1.1
5)    Položky 5.1.7 – 5.1.9 zůstávají beze změny
 
Pro lepší přehlednost a názornost jsme označili změněné položky a ceny v níže uvedené tabulce červeně.
 
5.1.1. Svítidla (pro zářivky, výbojková, LED, aj.) ks 8,40 Kč
5.1.2. Světelné zdroje (vysokotlaké výbojkové a nízkotlaké sodíkové výbojky,lineární a kompaktní zářivky, LED zdroje s diodami) ks 2,50 Kč
5.1.7. Ostatní osvětlovací zařízení do 1 kg ks 2 Kč
5.1.8. Ostatní osvětlovací zařízení od 1 kg do 15 kg ks 5 Kč
5.1.9. Ostatní osvětlovací zařízení nad 15 kg ks 14 Kč
V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
20.01.2014 – Festival Spectaculare
thumb SpectacularePřijměte pozvánku na první ročník alternativní přehlídky současných forem elektronické hudby a kultury tzv. nových médií. Více informací zde.
 
 
 
03.01.2014 – Povánoční úklid
thumb znackaNevíte kam po Vánocích s vysloužilými bateriemi či elektrospotřebiči? Přímo z domácností a zdarma Vám vše odvezeme díky projektu Buď líný.
 
 
 
 
16.12.2013 – PF 2014
thumb PF2014
Vážení zákazníci,
REMA Systém bude od 23. 12. 2013 do 1. 1. 2014 mimo provoz.
 
Budeme se těšit 2.1.2014.
 
27.11.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 10Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 25. 11. – 13. 12. 2013 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. Více informací zde.
 
 
 
20.11.2013 - Výstava Trash Made při příležitosti 111. výročí založení ZŠ Kladská
thumb vyroci111 plakat26.11.2013 bude probíhat v prostorách Základní škole Kladská oslava 111. výročí založení. Více informací zde.
 
 
 
 
11.11.2013 - Podpora Divadla v Dlouhé
thumb uvod foto divadlo dlouhaRádi jsme pomohli zapůjčením vysloužilé techniky při přípravě nové rodinné inscenace „O líné babičce“. Na premiéru v Divadle v Dlouhé se můžete těšit již 23. listopadu 2013. Více informací zde.
 
 
 
28.10.2013 - Seminář Zelené firmy 2013
thumb uvodni_seminarZF2013Dne 17. 10. 2013 proběhl čtvrtý ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy" s tématem Vývojové trendy v oblasti vysloužilých elektrozařízení a odpadového hospodářství. Čtvrtý ročník se konal poprvé na Moravě, na Ústavu zemědělské, potravinářské a environmentální techniky Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Plný sál se 60 účastníky vyslechl 8 přednášek, včetně komentované prohlídky speciálních laboratoří univerzity. Více informací zde.
 
23.10.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha-Slivenec
thumb Plakát na sběrovou akci pro Praha-Slivenec-p1Městská část Praha-Slivenec, místní Agenda 21 REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 14. 10. – 25. 10. 2013 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
18.10.2013 - Designblok'13
thumb uvod foto designTrash Made letos již po páté představil novinky na Designbloku. Na mezinárodní přehlídce současného designu se objevila nová kolekce „Shiny“ inspirovaná tvarem dešťových kapek. Více informací zde.
 
 
 
07.10.2013 - Čas podzimních úklidů
thumb Velká sběrová akce - obrázekPřichází období podzimního úklidu. Zbavte se svého firemního elektroodpadu a baterií, uspořádejte „Velkou sběrovou akci„ na jejímž konci obdržíte výslednou environmentální úsporu, případně si nechte přímo z domova odvézt vysloužilé spotřebiče pomocí projektu Buď líný.
 
 
 
23.09.2013 - Seminář nejen pro Zelené firmy ´13
Seminar 2013Přihlašování na „Seminář nejen pro Zelené firmy“ OTEVŘENO. Osm zajímavých přednášek na téma „Vývojové trendy v oblasti vysloužilých elektrozařízení a odpadového hospodářství“ bude prezentováno 17. 10. 2013 v Brně na Mendelově univerzitě.PODROBNOSTI NALEZNETE ZDE.
 
 
16.09.2013 – „Květnický ušák“ v Zelené obci Květnice
thumb uv fot5. ročník akce pro děti „Květnický ušák“ se za podpory REMA Systém, a.s. uskutečnil v sobotu 7. září 2013. Připraven byl bohatý doprovodný program, soutěže o zajímavé ceny na více než 20-ti stanovištích, pasování prvňáčků, ale také divadlo pro děti. Návštěvnost byla opravdu hojná a tak jsme v obci Květnice mohli přivítat více než 300 dětí. Za rok se těšíme na viděnou.
 
 
16.09.2013 – Trash Made na prvním filmovém festivalu v Šumperku
thumb uvodni fotkaDeadline I Šumperk – to je přehlídka tvorby z českých a slovenských filmových festivalů napříč jednotlivými žánry i formáty. Více informací zde.
 
 
21.08.2013 – Možnosti svozu elektrozařízení a baterií
thumb Možnosti svozů elektrozařízení a bateriíPro usnadnění objednávky svozu elektrozařízení a baterií jsme pro Vás připravili přehledné schéma. Více informací o typech svozu, o tom co patří a nepatří do sběrného boxu všech Zelených projektů, postupu objednávky a další užitečné rady najdete zde.
 
 
 
13.08.2013 – Prezentace Trash Made na veletrhu STYL a KABO
thumb FF inzerat LMRádi bychom Vás pozvali na mezinárodní veletrh módy STYL a KABO, který se uskuteční 18. – 20.8. 2013 v Brně. Trash Made najdete v zóně osvěžující mladé módy Styl Fresh Fashion. Více informací zde.
 
 
 
12.08.2013 – Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha-Libuš
thumb Letak-sber elektroMěstská část Praha-Libuš a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Více informací zde.
 
 
 
 
01.08.2013 – Slosování výhry o manžetové knoflíčky Trash Made
thumb Boarded - manzetove knoflicky autor Jana Krovova foto A.JakovlevDěkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže o manžetové knoflíčky Trash Made uveřejněné v červnovém REMA Zpravodaji. Více informací zde.
 
 
 
 
31.07.2013 – Trash Made na Sázavafestu
thumb logo-sazavafestDalší festival, na kterém si můžete zakoupit výrobky z dílny Trash Made bude Sázavafest. Více informací zde.
 
 
 
 
15.07.2013 – Výsledky soutěže ZŠ Maltézských rytířů ve sběru vysloužilých mobilů
thumb tubusyZákladní škole Maltézských rytířů děkujeme za účast v projektu Pomáháme gorilám. Více informací zde
 
 
 
 
09.07.2013 – Spolupráce se společností RESPIRO
thumb RespiroNavázali jsme spolupráci se společností Respiro, českou značkou, která také šíří myšlenku dělat z věcí určených k zániku věci k užitku. Více informací zde.
 
 
 
 
01.07.2013 – Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. Představíme novinky, které se udály v našich projektech a můžete si také zasoutěžit o manžetové knoflíčky z kolekce Trash Made. Červnové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!
 
 
24.06.2013 – Druhý závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb uvodni foto15. 6. 2013 se uskutečnil druhý závod letošní sezóny modelů autíček na autodromu v Sosnové, který se odehrával za krásného počasí. Tentokrát soutěžilo 27 vozů včetně zástupců REMA Systém a REMA Battery. Více informací zde.
 
 
 
19.06.2013 – Charitativní běh na záchranu goril v Africe
thumb uvodni fotoBěhu pro gorily se v sobotu 15. června zúčastnil největší počet běžců v historii. 612 lidí v maskách i bez nich vyběhlo či vyšlo ve 14 hodin z Hradčanského náměstí směrem na náměstí Václavské. Více informací zde.
 
 
 
17.06.2013 – Fresh senior festival senzačních seniorů
thumb uvodni fotoV sobotu 8. června proběhlo již druhým rokem společenské setkání seniorů neboli Fresh senior festival senzačních seniorů. Více informací zde.
 
 
 
 
12.06.2013 – Čtvrtý ročník charitativní akce Běh pro gorily
thumb uvodni fV sobotu 15.6 2013 se uskuteční čtvrtý ročník populárního Běhu pro gorily. Startovat se bude v maskách goril z Pražského hradu a v cíli na Václavském náměstí bude připraven nejen zábavný doprovodný program, ale také stánek REMA Systém, a.s. Více informací zde.
 
 
 
 05.06.2013 – Pozvánka na „Fresh senior festival senzačních seniorů“
thumb FESTIVAL LETAKRádi bychom Vás pozvali na první ročník multižánrového festivalu pro občany vyššího středního a postproduktivního věku, který vznikl ve spolupráci Fresh senior klubu/PORTE o.s. a projektu SENSEN Nadace Charty 77 Konto Bariéry. Více informací zde.
 
 
 
28.05.2013 – Soutěž v základní a mateřské škole při FN Plzeň
thumb vodní foto - logo Škola při fakultní nemocnici v Plzni se zapojila do sběru vysloužilých mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“. Více informací zde.
 
 
 
 
21.05.2013 – První závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb uvodni fotka11. 5. 2013 se uskutečnil první závod letošní sezóny modelů autíček v pražských Petrovicích. Více informací zde.


 
 
 
06.05.2013 – Výsledky sběru elektroodpadu a baterií v Řepích
thumb uvod fotkaBěhem sběrové akce elektroodpadu a baterií, která se konala v dubnu 2013, bylo vysbíráno přes 167 kusů elektrozařízení v celkové váze 6 063 kg. Více informací zde.
 
 
 
 
02.05.2013 – Výstava Trash Made v Českém centru v Mnichově
thumb uvodni obrazekRádi bychom Vás pozvali na výstavu Trash Made v Českém centru v Mnichově. Vernisáž se uskutečnila 19.4.2013 v Centru ekologické výchovy, kde se konal také oblíbený workshop. Více informací zde.
 
 
 
30.04.2013 – Výstava o životním prostředí v Kolíně
thumb uvodni obrazek24. 4. 2013 jsme se zúčastnily již 6. ročníku Výstavy o životním prostředí v Městském společenském domě v Kolíně. Více informací zde.
 
 
 
 
15.04.2013 – Trash Made na Holešovice Fashion Marketu
thumb uvodni obrazekTrash Made bylo možné spatřit 12. a 13. dubna na pátém dílu trhu nezávislé módy a designu Holešovice Fashion Market. Více informací zde.
 
 
 
 
09.04.2013 – Nový vzdělávací program pro děti v rámci projektu Zelená škola
thumb Vzdělávací programV rámci projektu Zelená škola jsme pro děti připravili nejen nové materiály, ale také vzdělávací program pro větší děti, který pedagogům poskytne ucelené informace v problematice recyklace elektroodpadu a pomůže tak ve vzdělávání žáků. Pro menší děti máme připraveny omalovánky a pexeso, díky kterým se už od útlého věku mohou učit hrou. Více informací najdete zde.
 
 
04.04.2013 – Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 17 – Řepy
thumb Svoz elektroodpadu ŘepyMěstská část Praha 17 – Řepy a REMA Systém připravili pro občany mobilní svoz elektroodpadu a baterií. Více informací zde.
 
 
 
 
28.03.2013 – Roční hlášení
thumb paragraf copyPodali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2012. Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Systému, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
 
25.03.2013 – Jarní úklid vyřeší „Velká sběrová akce“
thumb Velká sběrová akce - obrázekZapojte se do „Velké sběrové akce“, která je jedinečným nástrojem, jak posílit povědomí o ekologickém chování ve Vaší Zelené obci, Zelené firmě a okolí. Pomůžeme Vám při organizaci letošního jarního úklidu a navíc výsledkem sběrové akce bude brožurka o materiálovém složení elektroodpadu a ekologické úspoře ve formě CO2 ekvivalentu za recyklovaný materiál.
 
 
19.03.2013 – Další základní škola vyhlásila soutěž na podporu projektu Pomáháme gorilám
thumb Sběrné tubusyZákladní škola Maltézských rytířů vyhlásila soutěž na podporu sběru mobilních telefonů pro projekt Pomáháme gorilám. Více informací zde.
 
 
 
 
04.03.2013 – Zahájení soutěže ve sběru starých mobilů v Zoo Praha
thumb Soutěž ve sběru jaro 2013V neděli 3. března proběhl v Zoo Praha křest gorilího mláděte narozeného 22. prosince 2012. V průběhu křtu byla vyhlášena soutěž ve sběru mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“ o hodnotné ceny. Více informací zde.
 
 
 
27.02.2013 – Pozvání na výstavu „Restart – druhý život věcí“ v Muzeu Říčany
thumb uvodni fotoVýstava představuje umělecké objekty - pohyblivé instalace, sochy a koláže z odpadových materiálů. Během výstavy si můžete zakoupit také originální recyklované šperky Trash Made. Více informací zde.
 
 
 
25.02.2013 – Podpora projektu Domovem dětí a mládeže Ostrava - Poruba
thumb Leták Pomáháme gorilámDům dětí a mládeže Ostrava – Poruba vyhlásil soutěž ve sběru mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“. Více informací zde.
 
 
 
 
15.02.2013 – Zahájení činnosti společnosti REMA PV Systém
thumb Logo PVREMA PV Systém nabízí výrobcům/dovozcům solárních panelů a provozovatelům fotovoltaických elektráren kompletní řešení jejich zákonných povinností, které nově od 1. 1. 2013 ukládá novela zákona o odpadech. Více infromací zde.
 
 
08.02.2013 – Účast na odborném semináři Českého spolku pro péči o životní prostředí
thumb uvodni fotkaSpolečnost REMA Systém a REMA Battery se zúčastnila odborného semináře „Nakládání s odpady (včetně kuchyňských) ze zdravotnických zařízení a ze zařízení sociální péče“, který se konal 7. února 2013. Více informací zde
 
 
 
31.01.2013 – Pomáháme gorilám - 8 374 vybraných mobilních telefonů v roce 2012
thumb predavani 2V roce 2012 se podařilo vybrat v českých zoologických zahradách více než 8 300 starých mobilních telefonů. Více informací zde.
 
 
 
 
28.01.2013 – Trash Made v Koncept-magazínu
thumb koncept-logoV novém čísle měsíčníku, který je určený ke čtení primárně na tabletech, najdete rozhovor s našimi designérkami Annou Kozovou, Lindou Čihařovou a Janou Chaklosh v sekci Recy/Eko. Více informací zde.
 
 
 
 21.01.2013 – Soutěž o nejlepšího sběrače
thumb logo CENTRA red white zmenšenéDěkujeme všem, kteří se zapojili do „Soutěže o nejlepšího sběrače“ v rámci projektu Zelená firma. Vítězem se stala společnost CENTRA a.s., která svezla za rok 2012 více než 11 tun elektroodpadu. Více informací zde.
 
 
 
09.01.2013 – V projektu „Zelená firma“ zapojeno 1400 firem
thumb logo ZF FINAL uvod obrProjekt Zelená firma, který byl spuštěn v lednu roku 2008 se může ke konci roku 2012 pyšnit číslem 1400 firem zapojených do projektu. Více informací zde.
 
 
 
 
17.12.2012 – PF 2013
thumb PF2013
REMA Systém bude od 22.12.2012 do 1.1.2013 mimo provoz.
Budeme se těšit 2.1.2013.
 
 
 
 
10.12.2012 – Výstava Trash Made v Českém centru Sofie
thumb uvodni fotoOriginální kolekce šperků a doplňků Trash Made je k vidění v Českém centru v Sofii. Vernisáž k zahájení výstavy se uskutečnila 3. prosince a výstava potrvá až do 13. prosince 2012. Více informací zde.
 
 
 
13.11.2012 – Sběr starých nefunkčních telefonů Základní škola Mukařov
thumb ZS MukarovZákladní škola Mukařov vyhlásila od začátku listopadu 2012 do poloviny února 2013 sběr mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“. Více informací zde.

 
 
 
05.11.2012 – Trash Made na „Houbobraní“ v pražské Stromovce
thumb uvodni foto4. listopadu bylo možno sbírat kartonové muchomůrky a smrže od Roberta Czajky v pražském parku Stromovka. Ve spolupráci s Trash Made vytvořila pro tuto akci designérka Linda Čihařová instalaci vytvořenou z elektroodpadu – fólií z LCD monitorů. Více informací zde.
 
 
01.11.2012 –  Zeleným firmám začíná „Velká sběrová akce.“
Velka sberova akce - obrazekZapojte se do „Velké sběrové akce“, která je jedinečným nástrojem, jak posílit povědomí o ekologickém chování ve Vaší firmě a okolí. Výsledkem sběrové akce bude brožurka o materiálovém složení elektroodpadu a ekologické úspoře ve formě CO2 ekvivalentu za recyklovaný materiál. Více informací najdete ZDE.

 
11.10.2012 – Designblok'12
thumb uvodniTrash Made se od 1. do 7. 10. 2012 již po čtvrté prezentoval na Designbloku, kde byla představena nová kolekce pro rok 2012. Více informací zde.

 
 
 
09.10.2012 – „Ekologie pro všechny“ aneb nasbírej co nejvíce vyřazených mobilních telefonů
thumb uvodniStředisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice vyhlásilo soutěž pro školy a školky ve sběru mobilních telefonů v rámci projektu Pomáháme gorilám. Více informací zde.

 
 
 
05.10.2012 – Odborný seminář Environmentální souvislosti nakládání s odpady
thumb LogoREMA Systém se zúčastnil odborného semináře Environmentální souvislosti nakládání s odpady. Na semináři byly představeny výsledky výzkumů k nakládání s odpady. Více informací zde.

 
 
 
27.09.2012 – Ekologický workshop v kolínské automobilce TPCA
thumb TPCA plakat - uvodni obrazekKolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroen, která patří k celosvětově nejšetrnějším automobilovým výrobcům, uspořádala ve čtvrtek 20. září ve spolupráci se společností REMA Systém ekologický workshop pro veřejnost a své zaměstnance. Více informací zde.

 
 
14.09.2012 Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 4 – Kunratice
thumb 2012 září svoz Kunratice v4 FINAL
Městská část Praha 4 – Kunratice a REMA Systém
připravili pro občany mobilní svoz elektrodpadu a baterií. Dne 22.9.2012 je možno zdarma odevzdávat nepotřebná elektrozařízení na deseti sběrných místech.
 
 
 
10.09.2012 – Vodafone zavedl ve spolupráci s Rema Systémem ekologické hodnocení mobilních telefonů
thumb IMG 0008Dne 6.9.2012 se při této příležitosti uskutečnilo setkání s novináři. Vodafone ve spolupráci se společností REMA Systém motivuje zákazníky i své zaměstnance k recyklaci starých telefonů. Více informací zde.
 
 
 
27.08.2012 – Ekologické odpoledne v Toulcově dvoře
thumb pitva mobilu 2 malyVe Středisku ekologické výchovy hlavního města Prahy - Toulcově dvoře proběhla dne 23.8.2012 vzdělávací akce, která se týkala odpadu a recyklace. Více informací zde.
 
 
 
 
22.08.2012 – Metodika kontroly plnění povinností
thumb Kontrola plnění povinností V1Vážení klienti, dovolujeme si Vás upozornit na Metodiku kontroly plnění povinností, kterou najdete docZDE102.5 KB . Doporučujeme všem klientům REMA Systému, aby si od obchodního partnera, od kterého nakupují zboží, vyžádali Prohlášení, které je součástí metodiky.
Děkujeme za spolupráci,
klientské oddělení REMA
18.07.2012 – Benefiční aukce u příležitosti 20. výročí založení Business Leaders Fora
thumb BLF Brevnov 27.6.2012 RR 150Dne 27. června se v prostorách Břevnovského kláštera uskutečnila oslava 20. výročí Business Leaders Fora. Součástí programu byla také benefiční aukce, do které Trash Made poskytl tři své předměty. Více informací zde.
 
 
 
27.06.2012 - Nominace na cenu Ď – českým mecenášům a dobrodincům
thumb 6Ve čtvrtek 21. června 2012 se konalo finále ceny Ď. 12. Ročník se uskutečnil v Národním divadle, které navštívili mecenášové a dobrodinci z celé ČR. Rema Systém získal nominaci pro mecenáše Zoo Praha za projekt „Pomáháme gorilám“. Více informací zde.
 
 
 
25.06.2012 - Vzdělávání ve školách - Prázdninová škola Lipnice
thumb DSCN3348REMA Systém participoval na vzdělávacím programu neziskové organizace Prázdninová škola Lipnice. V rámci programu zaměřeného na projektové vyučování na školách se žáci dozvěděli více o udržitelné spotřebě a recyklaci vyřazených elektrozařízení.  Více informací zde.
 
 
 
20.06.2012 - Výherci šestého kola soutěže BUĎ LÍNÝ
thumb vyhraŠesté kolo soutěže v projektu Buď líný bylo vyhodnoceno a výherci se stávají:
Moravskoslezský kraj: pan Miroslav Polák, Ostrava -Heřmanice – 515 kg
Zlínský kraj: paní Marie Drozdová, Uherský Ostroh – 169 kg
Více informací zde.
 
 
12.06.2012 - Pozvánka na výstavu Trash Made v Českém centru ve Vídni
thumb Trash made pozvanka EinladungRádi bychom Vás pozvali na vernisáž, která se uskuteční ve čtvrtek 28. června v 19:00 hodin. Výstava v Českém centru ve Vídni bude pokračovat až do 13. září 2012. Více informací zde.
 
 
 
 
11.06.2012 - Kunratický dětský den
thumb DSC07445V sobotu 9.6.2012 se uskutečnil Kunratický dětský den, tentokrát na téma „Slavíme narozeniny“. Letos se uskutečnil již 30. ročník, kterého se třetím rokem zúčastnila i společnost REMA Systém. Více informací zde.
 
 
 
08.06.2012 - Uskutečnil se třetí ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy“
thumb Seminar ZFDne 6. 6. 2012 proběhl třetí ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy". Letošním tématem byly Novinky v oblasti recyklace elektroodpadů. I letos byla hojná účast a přednášky se zaujetím poslouchalo 40 účastníků. Příjemným zpestřením semináře byla komentovaná prohlídka Toulcova Dvora, ve kterém se letošní seminář konal. Více informací zde.
 
 
07.06.2012 - Výherci pátého kola soutěže BUĎ LÍNÝ
thumb vyhraPáté kolo soutěže v projektu Buď líný bylo vyhodnoceno a výherci se stávají:
Olomoucký kraj: paní Eva Tarnovská, Šumperk - 429 kg
Jihomoravský kraj: paní Miroslava Bulová, Šumná – 2 880 kg
Více informací zde.
 
 
04.06.2012 - Kunratický dětský den
thumb kunraticky detsky denV sobotu 9.6.2012 se uskuteční Kunratický dětský den, kterého se již třetím rokem zúčastní i společnost REMA Systém. Pro děti zde budou připraveny zajímavé hry a mohou se také poučit o recyklaci elektroodpadu. Více informací zde.
 
 
 
20.05.2012 - Výherci čtvrtého kola soutěže BUĎ LÍNÝ
thumb vyhraČtvrté kolo soutěže v projektu Buď líný bylo vyhodnoceno a výherci se stávají:
Karlovarský kraj: pan Čestmír Kappl, Karlovy Vary - 198 kg
Plzeňský kraj: paní Eva Zinkeová, Konstantinovy lázně - 165 kg
Více informací zde.
 
 
22.05.2012 - Třetí ročník charitativní akce Běh pro gorily
thumb beh pro gorilyPři letošním ročníku charitativního Běhu pro gorily se účastníci i diváci budou moci zapojit do dlouhodobého projektu Zoo Praha a společnosti REMA Systém, a.s. nazvaného "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Více informací najdete zde.
 
 
18.05.2012 - Výstava Trash Made v Českém centru ve Vídni
thumb ceske centrumVýstava ve Vídni je inspirována expozicemi přírodnin v muzeích. Brože, náušnice i ostatní šperky a doplňky jsou vystaveny v krabicích na motýly a skleněných lahvích po vzoru biologických exponátů. Vernisáž za účasti Lindy Čihařové se uskuteční ve čtvrtek 28. června v 19:00 hodin a výstava bude pokračovat až do 13. září 2012. Více zde.
 
 
11.05.2012 - Výherci třetího kola soutěže BUĎ LÍNÝ
thumb vyhraTřetí kolo soutěže v projektu Buď líný bylo vyhodnoceno a výherci se stávají:
Praha: pan Jan Rubeš, Praha 4 - 408 kg
Středočeský kraj: pan Jiří Vavřička, Řevnice - 770 kg
Jihočeský kraj: paní Marie Krchová,Tábor - 170 kg
Více informací zde.
 
10.05.2012 - Seminář Nejen pro Zelené firmy
small 18.5.2011 seminarTřetí ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy" se bude konat 6. 6. 2012 ve Středisku ekologické výchovy Hlavního města Prahy - Toulcově dvoře. Letošním tématem jsou novinky v oblasti recyklace elektroodpadů. Více informací a registrace zde.
 
 
 
02.05.2012 - Třetí ročník Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb DSC07233V sobotu 28.4.2012 se uskutečnil v Galerii Butovice první závod sezony 2012 Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro. Zúčastnilo se přes 50 závodníků z celé ČR, mezi nimi i zástupci REMA Systém a REMA Battery. Náš reprezentant Honza Brich se umístil na 2. místě ve své kategorii a na 5. místě celkově. Více informací zde.
 
 
02.05.2012 - Výherci druhého kola soutěže BUĎ LÍNÝ
thumb vyhraDruhé kolo soutěže v projektu Buď líný bylo vyhodnoceno a výherci se stávají:
Pardubický kraj: paní Marie Macáková, Dolní Sloupice – 500 kg
kraj Vysočina: pan Jakub Schneider, Jihlava – 214 kg
Více informací zde.
 
 
16.04.2012 - Výherci prvního kola soutěže BUĎ LÍNÝ
thumb vyhraPrvní kolo soutěže v projektu Buď líný bylo vyhodnoceno a výherci se stávají:
Ústecký kraj: paní Pubalová, Litoměřice – 170 kg
Liberecký kraj: pan Vladimír Vošahlík, Skalice u České Lípy – 255 kg
Královéhradecký kraj: paní Jana Kinská, Lánov – 220 kg
Více informací zde.
 
11.04.2012 - Spolupráce s módní návrhářkou Helenou Fejkovou
Fejkova1Náušnice Trash Made plameňáci z kolekce Boarded zaujaly Helenu Fejkovou, která je použila jako doplňky při focení své nové kolekce. Více informací zde.
 
 
 
 
06.04.2012 - Roční hlášení
paragraf
Podali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2011. Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Systému, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
16.03.2012 - BUĎ LÍNÝ a vyhraj
thumb 3Využijte službu BUĎ LÍNÝ a soutěžte o navigaci GARMIN. Více informací zde.
 
 
 
 
 
09.03.2012 - Vyměňte starý za nový
thumb macZískejte slevu 1 200 Kč na nový Mac za svůj starý počítač. Podrobnosti na www.qstore.cz.
 
 
 
 
 
29.02.2012 - Zábavné recyklační dopoledne
thumb DSC07008Zástupci společnosti REMA Battery a REMA Systém uspořádali pro děti z mateřské školky Kvítek v Černošicích zábavné recyklační dopoledne. Více informací zde.
 
 
 
 
13.02.2012 - REMA System se zúčastní Mezinárodní konference
Mezinárodní konference věnovaná Průmyslové ekologii se uskuteční 20. – 23. března 2012. Konference se za REMA Systém s přednáškou ANALÝZA CELKOVÉ ŽIVOTNOSTI MOBILNÍCH TELEFONŮ: ODHAD VZNIKU ODPADU V ČR V LETECH 1995- 2020 zúčastní Miloš Polák. Více informací zde.
 
17.01.2012 - Dohoda ohledně revize směrnice o OEEZ
paragrafZástupci Rady a EP dosáhli 20. 12. 2011 kompromisu ve věci revize směrnice č. 2002/96 o odpadních elektrických a elektronických zařízeních. Znění směrnice by mělo být schváleno ve druhém čtení v Evropském parlamentu v průběhu ledna 2012. Více informací zde.
 
 
13.01.2012 - Povánoční úklid
thumb weeePokud Vám ježíšek nadělil nový počítač, pračku nebo ledničku a ještě jste po Vánocích nenašli čas na odvoz starých spotřebičů, využijte naši službu BUĎ LÍNÝ. Objednejte si zdarma odvoz starých elektrospotřebičů přímo z domácnosti. Více zde nebo na 840 550 650840 550 650.
 
 
19.12.2011 - PF 2012
thumb REMA PF 2012REMA Systém je mezi svátky mimo provoz. Budeme se těšit 2.1.2012.
 
 
 
 
 
02.12.2011 - Školení učitelů
REMA Systém uspořádal ve spolupráci s ekologickým sdružením Tereza školení pro učitele. Během celého dne se všichni podrobně seznámili s problematikou recyklace elektrozařízení v ČR. Více informací zde.
 
09.11.2011 - BUĎ LÍNÝ
thumb 150kgDnes jsme zahájili nový projekt zaměřený na sběr starých elektrospotřebičů přímo z domácností. Projekt funguje v rámci celé ČR a je zdarma. Více informací najdete zde nebo na 840 550 650.
 
 
 
 
30.09.2011 - Designblok'11
thumb HelixTrash Made se od 4. do 9. 10. 2011 zúčastní 13. ročníku Designbloku kde bude prezentovat novinky pro rok 2011. Do kolekce designových výrobků letos přibyly nejen šperky, ale také předměty určené pro pány či do domácnosti. Novinky Trash Made budou vystaveny ve 3. patře Superstudia Hybernská.
 
 
22.09.2011 - Recyklujeme CD a DVD
thumb CD-a-DVDNově je možné vhazovat CD a DVD do všech sběrných nádob REMA Systému, ze kterých pak budou vytříděny a předány k recyklaci. CD a DVD sice nejsou podle oficiální klasifikace elektroodpadem, mnoho lidí to tak ale nevnímá. Novinkou je rovněž zahájení sběru zářivek a tonerů. Rozšířením sběru vyšla společnost REMA Systém vstříc zájmu veřejnosti i firem o jednotnou likvidaci vysloužilých spotřebičů, náplní a nosičů dat.
 
05.09.2011 -Zoo Dvůr Králové
thumb zoo 14Udělat něco pro přírodu, naučit se třídit odpad, soutěžit o ceny a vyrobit si upomínkový předmět Trash Made. To vše mohli během sobotního dne návštěvníci královédvorské zoologické zahrady, která ve spolupráci se společností Rema Systém přichystala den plný her. Více informací zde.
 
 
22.06.2011 - Quiksilver Wake Jam
small 22.6.2011 wake-jamV neděli 19. června měli návštěvníci akce Quiksilver Wake Jam, která proběhla ve Žlutých lázních, možnost zapojit se do workshopuTrash Made a předat k recyklaci svá nepotřebná elektrozařízení. Všichni, kdo nám na akci přinesli vyřazené elektrospotřebiče byli odměněni slevovým kupónem Trash Made a tričkem a CD Roxy. Více informací zde.
 
 
12.06.2011 - Kunratický dětský den
small 12.6.2011 detsky den11. 6. 2011 proběhl Kunratický dětský den, na kterém měla už po druhé své stanoviště i společnost REMA Systém. Děti si zde mohly vyzkoušet, jestli umí správně třídit různé druhy odpadu, poučit se o recyklaci elektroodpadu nebo si zahrát některou z dalších zajímavých her. Každý, kdo přinesl elektroodpad, byl navíc zařazen do slosování o zajímavé ceny. Více informací zde.
 
31.05.2011 - Mobilní svoz
small 31.5.2011 Praha17Ve spolupráci s městskou částí Praha 17 organizujeme mobilní svoz elektroodpadu. Nepotřebná elektrozařízení lze 11.6.2011 jednoduše odložit u jednoho z 88 kontejnerových stání nebo donést přímo k našemu vozu. Více informací zde.
 
 
25.05.2011 - Velká sběrová akce
small 25.5.2011 zelena obecVelká sběrová akce pro Zelené obce se prodlužuje. Uvolněte si půdy a sklepy ještě před odjezdem na dovolenou - odvezeme vše od lednice po baterii. Je to jednoduché a zdarma. Více informací zde.
 
 
 
18.05.2011 - Seminář Zelené firmy
small 18.5.2011 seminarDne 17. 5. 2011 proběhl už druhý ročník semináře nejen pro Zelené firmy. Letos na téma „Firemní ekologie – ekonomicky a efektivně". Přednáškový sál zcela zaplnilo více jak 40 účastníků semináře, kteří se zájmem poslouchali přednášky pozvaných odborníků. Více informací zde.
 
 
 
02.05.2011 - Díky Vám pomáháme
FOD barieryNa základě dlouhodobé spolupráce předala REMA Systém, a.s.Fondu ohrožených dětí a Nadaci Charty 77 počítačové sestavy v celkové hodnotě 250 000 Kč. Doufáme, že budou dlouho a dobře sloužit těm, kteří je potřebují.
 
 
 
29.04.2011 - Výstava o životním prostředí
small 29.4.2011 kolinVe dnech 27-28.4.2011 se REMA Systém zúčastnila výstavy o životním prostředí, kterou v Kolíně každoročně pořádá městský úřad. Děti (i jejich doprovod) si mohly vyzkoušet oblíbenou soutěž ve třídění odpadu, otestovat své vědomosti v oblasti recyklace elektroodpadu a dozvědět se mnoho zajímavého o ochraně životního prostředí. Každý, kdo se u našeho stánku zastavil si odnesl malý dárek. Více informací zde.
 
07.04.2011 - Výstava Trash Made
small 7.4.2011 vernisazV galerii Atelier 35 v Bukurešti byla zahájena výstava originálních šperků a doplňků Trash Made. Výstava byla připravena ve spolupráci s Českým centrem v Bukurešti a potrvá až do 6. května 2011. V den vernisáže probíhal v galerii i workshop pod vedením designérky Anny Kozové. Návštěvníci si mohli nejen prohlédnout kolekci šperků a doplňků Trash Made, ale také zahrát scrabble vytvořený z odpadu. Více informací zde.
 
07.04.2011 - Seminář o zpětném odběru
small 7.4.2011 schuzka-KSNa velvyslanectví ČR v Bukurešti proběhl seminář k problematice zpětného odběru elektrozařízení. Tento seminář uspořádal kolektivní systém pro zpětný odběr elektrozařízení REMA Systém, a.s. ve spolupráci s Českým centrem v Bukurešti. Na toto setkání byly pozvány všechny oficiální rumunské kolektivní systémy pro zpětný odběr elektrozařízení. Cílem setkání byla výměna zkušeností v oblasti sběru, svozu a recyklace elektroodpadu a přenosných baterií. Více informací zde.
 
01.04.2011 - Roční hlášení
paragrafPodali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2010. Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Systému, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
 
 
03.03.2011 - Sleva na tiskárny HP
small 3.3.2011 HP infoSpolečná akce REMA Systému a společnosti HP-Česká republika: Přines jakoukoli starou tiskárnu a získáš poukázku na 500 Kč na nákup nové HP inkoustové tiskárny!
 
 
 
 
17.01.2011 - Vyhodnocení dotazníku
small 17.1.2011 darekV řadě již třetí dotazník k projektu Zelená firma byl uzavřen a vyhodnocen. Děkujeme za pozitivní ohlasy a podnětné připomínky, které se budeme snažit realizovat. 

Vyplněné dotazníky byly slosovány a dárek získávají: Blanka Řeháková, BMW Vertriebs GmbH - org. složka;Mgr. Jan Feranec, Synthesia, a.s.;Michaela Součková, Česká zbrojovka, a.s.;Radek Břečka, Device Automation Czech, spol. s r.o.; Vladimír Krčmář, Bombardier Transportation Czech Republic
 
07.01.2011 - Rozhodnutí soudu
small 7.1.2011 RozsudekObdrželi jsme Rozhodnutí soudu ze dne 17.12.2010, kterým dochází ke zrušení rozhodnutí bývalého ministra ŽP Libora Ambrozka. Tento stav prakticky znamená, že v současné době není určen správce financování tzv. historického elektroodpadu. Pro výrobce a dovozce je to dobrá zpráva, neboť se mohou chovat svobodně a podle své vůle si zvolit Kolektivní systém, který jim vyhovuje. Celý rozsudek, který nabyl právní moci 11.1. 2011, je ke stažení zde.