Oznámení

Pomáháme gorilám

 

 

Projekt Přineste starý mobil - podpořte strážce pralesa je společný projekt Zoo Praha a společnosti REMA Systém, jehož cílem je ochrana goril nížinných. Vzácné gorily nížinné jsou totiž ohrožovány těžbou tantalu, který je v hojné míře využíván k výrobě miniaturních kondenzátorů. Tyto kondenzátory se pak používají při výrobě mobilních telefonů, ale i v dalších elektronických zařízeních. REMA Systém se proto zavázala, že za každý mobilní telefon odevzdaný v rámci projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Recyklací tantalu obsaženého v mobilních telefonech se navíc sníží potřeba jeho primární těžby.

3. 4. 2010 projekt zahájila v Zoo Praha zpěvačka Lucie Bílá a jako první vhodila svůj starý mobilní telefon do speciálního sběrného boxu, umístěného u pavilonu goril. Během roku 2010 se do projektu zapojilo dalších 14 zoologických zahrad, některá regionální pracoviště AOPK ČR a KRNAP. Start projektu ocenila i OSN, podle níž akce napomáhá tomu, aby se do přírody dostalo méně nebezpečných látek. 

small Zahajeni 1small Zahajeni 3small Zahajeni 2small Zahajeni 4

Za rok 2015 jsme díky počtu 5 131 ks vysbíraných mobilních telefonů v zoologických zahradách po celé ČR mohli na ochranu kamerunské rezervace Dja přispět částkou 51 310 Kč.

Za rok 2014 jsme díky počtu 12 233 vysbíraných mobilních telefonů v zoologických zahradách po celé ČR mohli na ochranu kamerunské rezervace Dja přispět částkou 122 330Kč.

Za rok 2013 jsme díky počtu 3 608 vysbíraných mobilních telefonů v zoologických zahradách po celé ČR mohli na ochranu kamerunské rezervace Dja přispět částkou 36 080 Kč.

V roce 2012 jsme díky počtu 8 374 vybraných mobilních telefonů mohli na ochranu goril nížinných přispět částkou 83 740 Kč.

Za rok 2011 se podařilo vybrat 7 302 mobilních telefonů. Celkovou částku, 73 020 Kč, jsme poukázali na speciální sbírkový účet Zoo Praha.

V roce 2010 bylo vybráno více než 11 000 mobilních telefonů.

Chcete li nás podpořit na svých stránkách, můžete si stáhnout banner.


 

Co se v projektu událo:

18. dubna 2016 – Soutěž „Staň se strážcem pralesa“
thumb uv foto strazceVe čtvrtek 14.4.2016 proběhlo v Zoo Praha slavnostní vyhlášení soutěže „Staň se strážcem pralesa“. Děkujeme všem třídám, které se do soutěže přihlásily. Cílem bylo zapojit děti základních a středních škol do pomoci ohroženým druhům, gorilám nížinným v Africe. Úkolem školních kolektivů bylo nasbírat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů. V uplynulých dvou ročnících akce donesly děti do zoo již více než 7000 použitých mobilních telefonů. REMA si pro děti připravila soutěž ve třídění odpadů a také rébusy a kvízy vztahující se k této tematice. Více informací naleznete zde.
 
11. února 2016 – 5 131 vybraných mobilních telefonů pro projekt „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa“
thumb uv foto prineste stary mobilV roce 2015 se podařilo vybrat v českých zoologických zahradách přes 5 tisíc vysloužilých mobilních telefonů pro projektPřineste starý mobil - podpořte strážce pralesa. Společnost REMA Systém se zavázala, že za každý mobilní telefon v rámci tohoto projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Jedná se tedy o částku přesahující 50 000 Kč. Děkujeme všem za podporu a budeme se těšit na společné akce také v tomto roce. Příští setkání proběhne 14.4.2016 v Zoo Praha při příležitosti vyhlášení výsledků soutěže „Staň se strážcem pralesa“.
 
9. listopadu 2015 – Nenecháme gorily vyhynout!
thumb Strážce pralesaV neděli 8. listopadu jsme si společně se Zoo Praha připomněli při oslavě Richardových narozenin aktivity na záchranu goril před vyhubením.  Na místě byla připravena výstava „Cesta koltanu“, ale také stanoviště plné her a vzdělávacích aktivit, včetně stánku REMA. 
 
18. září 2015 – Úspěšná soutěž „Staň se strážcem pralesa“ pokračuje i v tomto školním roce 2015/2016
thumb Strážce pralesaSbírejte s námi staré mobily a pomáhejte tak gorilám ve střední Africe. Cílem je zapojit kolektivy dětí základních a středních škol do pomoci ohroženým druhům v Africe skrze podporu tamních strážců. Tato podpora je možná jednoduše díky sběru a recyklaci vysloužilých mobilních telefonů. Za každý sebraný a odevzdaný mobil dostane Zoo Praha 10 Kč od naší společnosti REMA Systém, a.s. a starý mobilní telefon bude zároveň ekologicky zlikvidován. Tyto peníze putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a následně podpoří strážce přímo v místech, kde ohrožené gorily žijí.
V uplynulých dvou ročnících akce „Staň se strážcem pralesa“ donesly děti do zoo již více než 7000 použitých mobilních telefonů. Dosáhneme již tento školní rok s vaší pomocí k číslu 10 000? Více informací k soutěži a také možnost přihlášení najdete zde.
17. srpna 2015 – Oslavy v africkém rytmu v Zoo Praha
thumb 01V sobotu 15.8.2015 jsme se velmi rádi zúčastnili oslavy 20. narozenin gorilí samice Bikiry v Zoo Praha, v rámci projektu "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Po odevzdání starého mobilního telefonudo přistavených recyklačních tubusů v Pavilonu goril navíc návštěvníci mohli vyplnit přáníčko z jedlého papíru, který byl poté společně s dortem a dalšími dobrotami přichystán Bikiře do expozice. Nechyběly také vzdělávací aktivity v oblasti recyklace elektroodpadu, včetně samotných mobilních telefonů. Děkujeme za příjemný den.
 20. června 2015 – Běh pro gorily
thumb uvodni foto Beh2015V sobotu 20.6.2015 se konal již 6. ročník fantastické akce Běh pro gorily. Letos jste se mohli těšit opět na novou trasu, doprovodný program, zajímavé ceny a skvělou atmosféru.
Běh pro gorily je charitativní akce, která je zaměřena na podporu goril ve volné přírodě. Tato akce má ve světě tradici již od roku 2003. Startovalo se z Hradčanského náměstí, kde jste se také mohli zapojit do dlouhodobého projektu Zoo Praha a společnosti REMA Systém, a.s. nazvaného "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa" vhozením starého mobilního telefonu do speciálního tubusu. Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku společnosti REMA Systém získá pražská zoologická zahrada 10 korun. Peníze se použijí na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

15. června 2015 – Den strážců pralesa
thumb STRAZCE-200x196

11. června 2015 se v Zoo Praha uskutečnilo setkání všech Strážců pralesa. Byly vyhlášeny výsledky soutěže „Staň se strážcem pralesa“ ve které soutěžily školní týmy ve sběru starých mobilních telefonů pro projekt Pomáháme gorilám. Ve stánku REMA se děti mohly soutěžní formou dozvědět více o recyklaci mobilních telefonů i dalších odpadů. Děkujeme za příjemné odpoledne a budeme se na Vás těšit na připravované akci Běh pro gorily, která se uskuteční v sobotu 20. června 2015.

4. června 2015 – Toulavý autobus na podporu ochrany goril nížinných
thumb Gorily foto Khalil Baalbaki.jpg thumbRádi bychom Vás pozvali na akci v Zoo Praha, která se uskuteční 6. – 7. června 2015. Akce bude věnována představení programu na záchranu ohrožených druhů v divočině - gorilám. Ochrana goril ve střední Africe je jedním ze dvou stěžejních in-situ projektů pražské zoologické zahrady. Díky prostředkům sdružovaným na sbírkovém kontě Toulavý autobus může Zoo Praha rozvíjet aktivity na pomoc gorilám, jejichž těžištěm je environmentální vzdělávání. Jak konkrétně projekty fungují, jakých úspěchů jsme dosáhli v uplynulém roce nebo jak se zúčastnit Běhu pro gorily, se budete moci dozvědět po celý víkend u Pavilonu goril. Pokud chcete gorilám pomoct i vy, můžete při své návštěvě zoo přinést vysloužilý mobilní telefon k podpoře strážců pralesa biosférické rezervace Dja v rámci projektu Pomáháme gorilám. Informační stánek pro Vás bude k dispozici od 10:00 do 16:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

31. ledna 2015 - 12 233 vybraných mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“
thumb Mobily v ZooV roce 2014 se podařilo vybrat v českých zoologických zahradách více než 12 tisíc starých mobilních telefonů. Společnost REMA Systém se zavázala, že za každý mobilní telefon v rámci tohoto projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Jedná se tedy o částku přesahující 120 000 Kč. Děkujeme všem za podporu!

 

17. listopadu 2014 – Richardův velký den
thumb FOTO 1 TTTT0851 export1Gorilí samec Richard, hlava pražské gorilí rodiny, v neděli 9. listopadu oslavil své 23. narozeniny. V Pavilonu goril byla pro něj a celou jeho rodinu připravena velká enrichmentová hostina. Na přípravě dobrot se podílely také děti ze Základní školy Jižní IV, které vyhrály v soutěži pořádané ve spolupráci se Zoo Praha – „Staň se strážcem pralesa“. Děti nasbíraly nejvíce vysloužilých mobilních telefonů, a podpořily tak ochranu goril v Africe.

30. září 2014 – Soutěž se Zoo Praha „Staň se strážcem pralesa“ – pravidla a pokyny pro 3. Etapu
thumb STRAZCE-200x196Druhá etapa již skončila. Individuální ceny byly rozdány, pro započítání bodů do celoročního finále je nutné, aby týmy z 1. etapy poslaly seznam přezdívek, pod kterými jejich členové o prázdninách soutěžili na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
 
 PRAVIDLA A POKYNY PRO STRÁŽCE PRO 3. ETAPU
•    Zapojit se mohou všichni, kdo získali v první etapě hodnost Zlatý, Stříbrný nebo Bronzový strážce pralesa. Tuto hodnost mohou vylepšit až na Diamantovou hodnost a získat další body do celoročního finále. Oznámení o účasti ve 3. etapě prosím odešlete do 30. 9. 2014.
•    I bez účasti v 1. či 2. etapě lze přihlásit nový třídní kolektiv (jedna třída nebo kolektiv max. 30 žáků) na tzv. Divokou kartu. Divoká karta znamená, že tým musí nejprve shromáždit alespoň 1 mobil na každého člena v týmu. Až další sebrané mobily se začnou počítat do soutěže. Přihlášku s jmenným seznamem členů týmu a kontaktem prosím pošlete do 30. 9. 2014.
•    Plnění mise opět spočívá ve sběru vysloužilých mobilních telefonů. Starý telefon má doma snad každý. Stačí jen jeho majiteli vysvětlit, že nepoužívaný telefon v šuplíku je k ničemu, zatímco jeho odevzdáním přispěje na záchranu goril v Africe.
•    Mise bude ukončena 26. 10. 2014 nahlášením počtu sebraných mobilů.
•    3. 11. 2014 se v Zoo Praha uskuteční už druhé setkání všech týmů na Dni strážců pralesa II. Za odevzdané mobily na místě získáte vyšší hodnost a zlevněný vstup do Zoo podle následujícího klíče:

POČET NASBÍRANÝCH MOBILŮ HODNOST VSTUPNÉ 3. 11. 2014
1 – 29 mobilů/30 žáků Stříbrný strážce pralesa pro žáka za 75,- Kč
30 – 59 mobilů/30 žáků Zlatý strážce pralesa pro žáka za 30,- Kč
60 a více mobilů/30 žáků Diamantový strážce pralesa pro žáka za 1,- Kč

•    Na nejúspěšnější kolektivy strážců budou v tento den čekat v Zoo Praha speciální zážitky. Třída, která sebere absolutně nejvyšší počet mobilů, získá exkluzivní hlavní cenu – stát se gratulantem na oslavě 23. narozenin gorilího samce Richarda 9. 11. 2014!  
•    Výsledky všech tří etap se sečnou v celoročním finále a vítězové od nás obdrží překvapení pod stromeček!

Podrobnější informace, jak se přihlásit najdete zde.

27. června 2014 – Soutěž se Zoo Praha „Staň se strážcem pralesa“
thumb krmeni2.jpg thumbV letošním roce je pro děti připravena velká tříetapová hra Staň se strážcem pralesa. Dětské kolektivy mohou po dobu půl roku soutěžit o zcela mimořádné zážitky v Zoo Praha i věcné ceny. Úkolem školních kolektivů v rámci první etapy, která probíhala od dubna do června, bylo nasbírat co nejvíc vysloužilých mobilních telefonů. Právě při jejich výrobě se totiž používá ruda koltan, jejíž naleziště jsou v Africe a kvůli které dochází k ničení životního prostředí pralesních druhů zvířat. Dětem z přihlášených 31 týmů se podařilo nasbírat neuvěřitelných 2 852 mobilů a Alík přidal ještě 2736. Dohromady tedy 5 588 kusů!! Za každý z nich přispějeme 10 Kč na ochranu goril v Africe. Druhá etapa v podobě interaktivní hry startuje již tento pátek 27.6.2014, zapojte se do klání strážců pralesa! Více informací najdete zde.

1. Etapa - sběr starých mobilů – už je úspěšně za námi!

Úkolem školních kolektivů v rámci první etapy, která probíhala od dubna do června, bylo nasbírat co nejvíc vysloužilých mobilních telefonů. Právě při jejich výrobě se totiž používá ruda koltan, jejíž naleziště jsou v Africe a kvůli které dochází k ničení životního prostředí pralesních druhů zvířat. Dětem z přihlášených 31 týmů se podařilo nasbírat neuvěřitelných 2 852 mobilů a Alík přidal ještě 2736. Dohromady tedy 5 588 kusů!! Za každý z nich získáváme od společnosti Rema Systém 10 Kč na ochranu goril v Africe.

A jako to všechno dopadlo?
1. místo: 7. ročník ZŠ a MŠ Blížejov (265 mobilů)
2. místo: 2. B ZŠ U Krčského lesa (260 mobilů)
3. místo: 4. B ZŠ Kladno Brjanská (208 mobilů)

Vítězná třída ze ZŠ Blažejov získala poprvé v historii možnost strávit dobrodružnou noc v pražské zoo!

2. června 2014 – Pozvánka na 5. ročník charitativní akce „Běh pro gorily“
thumb uv foto bpg14Pátý ročník Běhu pro gorily odstartuje v sobotu 7. června ve 14 hodin jako již tradičně z Hradčanského náměstí. Cílem pětikilometrové trasy bude náměstí Republiky, kde bude připraven nejen zábavný doprovodný program, ale také stánek REMA Systém, a.s., kde budete moci odevzdat nepotřebné mobilní telefony a zapojit se tak do dlouhodobého projektu se Zoo Praha "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku získá pražská zoologická zahrada od REMA Systému 10 korun na ochranu goril nížinných. Více informací najdete zde.
 
11. února 2014 – 3 608 vybraných mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“
thumb predavani_2_copyV roce 2013 se podařilo vybrat v českých zoologických zahradách více než 3 600 starých mobilních telefonů. Společnost REMA Systém se zavázala, že za každý mobilní telefon v rámci tohoto projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Jedná se tedy o částku přesahující 36 000 Kč. Děkujeme všem za podporu!
 
 
3. ledna 2014 – Pomáháme gorilám v gymnáziu Jírovcova
thumb uv foto jirovcovaŽáci kvarty českobudějovického gymnázia Jírovcova se zapojili do projektu na ochranu africké přírody „Přineste starý mobil - podpořte strážce pralesa“. Kvartáni vytvořili plakáty, představili projekt ostatním třídám a vybrali několik desítek starých telefonů, které předali v Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou. Akce byla úspěšná a děkujeme všem, kteří se zapojili.
15. července 2013 – Výsledky soutěže ZŠ Maltézských rytířů ve sběru vysloužilých mobilů
thumb tubusyZákladní škole Maltézských rytířů děkujeme za účast v projektu Pomáháme gorilám a Honzovi Holečkovi za celkovou realizaci a pěknou zpětnou vazbu, kterou si můžete přečíst zde.
 
 
 
 
19. června 2013 – Charitativní běh na záchranu goril v Africe
thumb uvodni fotoBěhu pro gorily se v sobotu 15. června zúčastnil největší počet běžců v historii. 612 lidí v maskách i bez nich vyběhlo či vyšlo ve 14 hodin z Hradčanského náměstí směrem na náměstí Václavské. Zde bylo připraveno hudební vystoupení a také sběrný tubus REMA Systém, a.s. na vysloužilé mobilní telefony. Výtěžek bude použit na pořízení vybavení pro strážce biosferické rezervace Dja v Kamerunu.
12. června 2013 – Čtvrtý ročník charitativní akce Běh pro gorily
thumb uvodni fV sobotu 15.6 2013 se uskuteční čtvrtý ročník populárního Běhu pro gorily. Startovat se bude v maskách goril z Pražského hradu a v cíli na Václavském náměstí bude připraven nejen zábavný doprovodný program, ale také stánek REMA Systém, a.s., kde budete moci odevzdat nepotřebné mobilní telefony a zapojit se tak do dlouhodobého projektu se Zoo Praha "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku získá pražská zoologická zahrada od REMA Systému 10 korun na ochranu goril nížinných. Více informací najdete zde.
 
28. května 2013 – Soutěž v základní a mateřské škole při FN Plzeň
thumb vodní foto - logo Škola při fakultní nemocnici v Plzni se zapojila do sběru vysloužilých mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“. Jednotlivé třídy mohou soutěžit od začátku května do konce června a sbírat tak telefony do sběrného boxu, který si pro tuto příležitost samy vytvořily.  Po naplnění budou mobily předány do Zoo Plzeň, která ve škole uspořádala besedu o gorilách nížinných, pro které je celý výtěžek určen.
thumb 01thumb 03thumb 04thumb sberny box pro mobily
 
19. března 2013 – Další základní škola vyhlásila soutěž na podporu projektu Pomáháme gorilám
thumb Sběrné tubusyZákladní škola Maltézských rytířů vyhlásila soutěž na podporu sběru mobilních telefonů pro projekt Pomáháme gorilám. Účastnit se mohou děti 1. – 9. ročníku. REMA Systém zapůjčil sběrný tubus, do kterého se budou moci vysloužilé telefony odevzdávat v období 18. března až 30. května 2013. Vítězná třída vyhraje speciální jednodenní program v nedalekém Zooparku Zájezd, který je do projektu, jehož cílem je ochrana goril nížinných, také zapojen.
 
4. března 2013 – Zahájení soutěže ve sběru starých mobilů v Zoo Praha
thumb Soutěž ve sběru jaro 2013V neděli 3. března proběhl v Zoo Praha křest gorilího mláděte narozeného 22. prosince 2012. V průběhu křtu byla vyhlášena soutěž ve sběru mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“ o hodnotné ceny. Vítězem se stane jednotlivec s největším počtem sebraných mobilů, které lze odevzdávat u vchodu v návštěvnickém centru až do ukončení soutěže, tedy do 14. dubna 2013. Na slavnostní vyhlášení výsledků se můžete těšit 20. dubna 2013 v Zoo Praha. Za každý vybraný mobil vyplatí společnost Rema Systém 10 Kč, které budou použity na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.
 
25. února 2013 – Podpora projektu Domovem dětí a mládeže Ostrava - Poruba
thumb Leták Pomáháme gorilámDům dětí a mládeže Ostrava – Poruba vyhlásil soutěž ve sběru mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“. V termínu únor – červen budou moci děti z mateřských, základních, ale i středních škol odevzdat vysloužilé mobilní telefony v ulici Polská do připraveného sběrného tubusu nebo přímo ve škole, kterou navštěvují. Telefony budou poté odvezeny do Zoo Praha. REMA Systém přispěje za každý z nich částkou 10 Kč na záchranu goril nížinných.
 
31. ledna 2013 – Pomáháme gorilám - 8 374 vybraných mobilních telefonů v roce 2012
thumb predavani 2V roce 2012 se podařilo vybrat v českých zoologických zahradách více než 8 300 starých mobilních telefonů. Společnost REMA Systém se zavázala, že za každý mobilní telefon v rámci tohoto projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Jedná se tedy o částku přesahující 83 000 Kč. Děkujeme všem za podporu a budeme se těšit na společné akce také v tomto roce.
 
13. listopadu 2012 – Sběr starých nefunkčních telefonů Základní škola Mukařov
thumb ZS MukarovZákladní škola Mukařov vyhlásila od začátku listopadu 2012 do poloviny února 2013 sběr mobilních telefonů pro projekt „Pomáháme gorilám“. Sběrné tubusy budou připraveny na chodbě hlavní budovy a také v budově školní družiny. Poté budou mobily odvezeny do pražské Zoo a REMA Systém přispěje za každý z nich částkou 10 Kč na záchranu goril nížinných.
 
 
9. října 2012 - „Ekologie pro všechny“ aneb nasbírej co nejvíce vyřazených mobilních telefonů
thumb uvodniStředisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice vyhlásilo soutěž pro školy a školky ve sběru mobilních telefonů v rámci projektu Pomáháme gorilám. U slavnostního vyhlášení výsledků, které proběhlo 3. 10. 2012 na Střeleckém ostrově, nechyběla také společnost REMA Systém, která výhercům věnovala hodnotné ceny a připravila pro děti zábavný edukativní program. Celkem se podařilo vysbírat 244 vysloužilých mobilních telefonů.
Všem účastníkům soutěže děkujeme!

thumb  G1S4163thumb  G1S4164thumb  G1S4165thumb  G1S4166thumb  G1S4167

thumb  G1S4169thumb  G1S4171thumb  G1S4172thumb P1060906thumb P1060907

27. června 2012 - Nominace na cenu Ď – českým mecenášům a dobrodincům
thumb 6Ve čtvrtek 21. června 2012 se konalo finále ceny Ď. 12. Ročník se uskutečnil v Národním divadle, které navštívili mecenášové a dobrodinci z celé ČR. Rema Systém získal nominaci pro mecenáše Zoo Praha za projekt „Pomáháme gorilám“. Cenu v této kategorii si nakonec odnesla paní Jarmila Egrová, která se však úctyhodným způsobem zasloužila o sběr mobilních telefonů právě ve prospěch goril nížinných.
thumb 41thumb 42thumb 45thumb 102thumb 132
 
1. června 2012 - Vyhlášení výsledků soutěže školních tříd Zoo Brno
thumb BrnoMobilní telefony mohly školní třídy odevzdávat do 31. 5. 2012 v Zoo Brno. Celkem se vybralo 131 telefonů. Na prvním místě se umístila ZŠ Horácké náměstí, třída 5. A, která vybrala 51 telefonů a získala volný vstup do Zoo Brno v doprovodu průvodce. Na místě druhém se umístily ZŠ Slovanské náměstí, třída 6. D a ZŠ Vejrostova, třída 3. B. Obě třídy dodaly shodně 22 telefonů. Na třetím místě se umístila Masarykova škola Kamenačky, třída 1. B, která dodala 21 telefonů. Druhé a třetí místo je oceněno volným vstupem do Zoo Brno s výukovým programem dle vlastního výběru. Všem soutěžícím děkujeme za účast!
 
22. května 2012 – Třetí ročník charitativní akce Běh pro gorily
thumb beh pro gorilyPři letošním ročníku charitativního Běhu pro gorily se účastníci i diváci budou moci zapojit do dlouhodobého projektu Zoo Praha a společnosti REMA Systém, a.s. nazvaného "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku společnosti REMA Systém získá pražská zoologická zahrada 10 korun. Peníze se použijí na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu. Stánek, kde bude možné nepotřebné mobilní telefony odevzdat, bude stát v cíli trasy Běhu pro gorily, tedy na náměstí Republiky. Akce se bude konat v sobotu 2. června 2012. Více informací najdete zde.
 
14. května 2012 – Sběr starých mobilů školními třídami – výsledky soutěže Zoo Praha
thumb Sber mobilu v Zoo - Co se v projektu udaloSoutěže se zúčastnilo 16 školních týmů, které sebraly celkem 1189 starých mobilních telefonů.
Nejproduktivnější byli žáci třídy 2.D ze ZŠ Prokopa Holého v Lounech se 133 kusy mobilů.
Všem soutěžícím děkujeme!
thumb Sber mobilu v Zoo 2 - Co se v projektu udalothumb Sber mobilu v Zoo 3 - Co se v projektu udalo
 
13. dubna 2012 – Základní škola Gabry a Málinky se také zapojila do projektu
thumb Základní škola Gabry a MálinkyV rámci projektu „PŘINESTE STARÝ MOBIL, PODPOŘTE STRÁŽCE PRALESA“ se Základní škole ve Štítné nad Vláří podařilo vybrat úctyhodných 328 mobilních telefonů. Více informací najdete na stránkách Zoo Zlín.
 
 
 
1. dubna 2012 - 3. kolo soutěže o výukový program Střediska ekologické výchovy SEVER
thumb 3. kolo soutěže 1Středisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice vyhlašuje další kolo soutěže pro školy a školky v rámci projektu „Přineste starý mobil - podpořte strážce pralesa“. Vítězná třída, která odevzdá do 31.5.2012 nejvíce vyřazených mobilů, bude moci absolvovat jeden z programů SEVERu v délce do 2 hodin. Program si bude moci vybrat dle zájmu a pro všechny děti ze třídy bude zdarma.
Sběrné místo: Středisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice (malá budova ZŠ Na Valech, naproti Finančnímu úřadu), kontaktní osoba: Leona Pekárová
 
26. března 2012 – Vyhlášení 2. Kola soutěže Střediska ekologické výchovy SEVER
thumb 2. kolo soutěže 26.3.2012 2Abychom motivovali školy k zapojení do této akce, byla vyhlášena soutěž pro školy, která třída odevzdá do 28. února 2012 nejvíce vyřazených mobilů. Vítězná třída si bude moci vybrat absolvování některého z ekologických programů SEVERu zdarma.
Výsledky 2. kola soutěže ( období březen 2012): 1. místo -  školní družina při ZŠ Školní ze Štětí s počtem 77 odevzdaných vyřazených mobilů.
 
23. března 2012 – Zoo Brno vyhlašuje soutěž pro školáky
zoo brnoÚkolem školáků, kteří se do soutěže zapojí, je vybrat co největší množství nefunkčních telefonů, které mohou od 1. 4. do 31. 5. 2012 průběžně odevzdávat v brněnské zoologické zahradě, a to pracovníkům Propagačně-vzdělávacího úseku, případně je nechat řádně označené na služební vrátnici. Třída, která vybere největší množství telefonů, získá volný vstup do brněnské zoologické zahrady, a to se speciálním průvodcem. Nezapomeneme však ani na třídy, které skončí na druhém a třetím místě, ty se mohou, kromě volného vstupu do Zoo Brno, zúčastnit výukového programu dle vlastního výběru. Výherci budou vyhlášeni 1. června 2012!
 
7. března 2012 – Gymnázium Dačice se zapojilo do celosvětového projektu
thumb Gymnázium Dačice 1Dne 10. února vyhlásili žáci primy dačického gymnázia sbírku mobilních telefonů pro Zoo Jihlava na pomoc gorilám nížinným. Za necelý měsíc se jim podařilo nashromáždit téměř pět set vysloužilých telefonů. Byli za to odměněni prohlídkou zoo zcela zdarma. A tak se ve středu 7. března žáci v doprovodu třídní učitelky Petry Janovské a pana zástupce Točíka vydali na cestu do Zoo Jihlava, aby slavnostně předali všech 455 nasbíraných mobilů. Telefony převzala ředitelka zoo, Ing. Eliška Kubíková, která žákům vysvětlila, kam peníze z recyklace mobilů poputují.
thumb Gymnázium Dačice 2thumb Gymnázium Dačice 3thumb Gymnázium Dačice 4
 
1. února 2012 – Sběr starých mobilů školními třídami - SOUTĚŽ Zoo Praha
thumb soutěž pro školy 1Úkolem tříd je sbírat v období od 1. února do 31. března 2012 vysloužilé mobilní telefony. K účasti v soutěži je nutné vybrat minimálně tolik starých mobilů, kolik je žáků ve třídě. Pokud se to třídě podaří, může se přihlásit k účasti v soutěži na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., která bude probíhat od 10. do 27. dubna 2012. Po předem dohodnutém odevzdání mobilů se bude moci třída vydat na speciální výpravu za gorilami z pražské zoo. Výpravu povede zkušený průvodce do pavilonu goril Zoo Praha, kde se účastníci dozvědí mnoho zajímavostí o životě goril v pražské zoo i ve volné přírodě. Žáci z třídy, která vybere nejvíc mobilů, získají vstupenku k další návštěvě zoo ZDARMA!
Více informací najdete zde.
thumb soutěž pro školy 2thumb soutěž pro školy 3
 
10. ledna 2012 – Bilance za rok 2011: 7 302 mobilních telefonů
small tubus alllV roce 2011 se podařilo vybrat ve všech českých zoologických zahradách více než 7 300 starých mobilních telefonů. Na podporu strážců biosférické rezervace Dja v Kamerunu, kde žijí gorily, tak šlo od společnosti REMA Systém více než 73 000 Kč!  Děkujeme Vám za podporu.
 
 
 
9. května 2011 - Připojilo se Středisko ekologické výchovy SEVER - Hradec Králové
small SeverStředisko ekologické výchovy SEVER v Hradci Králové se zapojuje sběrem mobilů do projektu „Pomáháme gorilám". Mobilní telefony můžete odevzdat na adrese: SEVER, Kavčí plácek 121, Hradec Králové 500 03 - osobně nebo zaslat poštou.
 
 
3. března 2011 - Připojilo se Středisko ekologické výchovy SEVER - Litoměřice
small SeverStředisko ekologické výchovy SEVER v Litoměřicích se také zapojilo do projektu „Pomáháme gorilám". Sběrný tubus se jim podařilo naplnit hned během prvních dní po umístění sběrného tubusu ve středisku.
 
 
11. února 2011 - Sbírá se už i v Zoo Zlín
small ZlinZoo Zlín se zapojila do celorepublikové kampaně na záchranu goril nížinných. Od pondělí 14.02.2011 bude možní i v Zoo Zlín odevzdat nepotřebný mobilní telefon a tím přispět k záchraně goril nížinných.
V současné době jsou tak sběrné tubusy rozmístěny ve všech zoologických zahradách v ČR!
 
 
 
18. ledna 2011 - Mobilní telefony lze odevzdat i v Ekocentru Šípek
small sipekEkocentrum Šípek se zapojilo do celorepublikové kampaně na záchranu goril nížinných. V pondělí 17.01.2011 byl v Ekocentru Šípek nainstalován stejný sběrný tubus, jaký můžete vidět v českých zoologických zahradách. Přispět k záchraně goril nížinných odevzdáním nepotřebného mobilního telefonu tedy můžete i tam.
Ekocentrum Šípek sídlí v Českém Krumlově v ulici Kostelní 165 a mobilní telefony zde lze odevzdat v otvírací době ekocentra.
 
 
8. prosinec 2010 - Zoo Praha udělovala Křišťálové Richardy
small RichardV sobotu 4.12.2010 udělovala Zoo Praha křišťálové Richardy. Naše společnost obdržela Divokého Richarda za projekt spojený s ochranou goril.
Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek k tomuto ocenění říká: "REMA Systém byl oceněn za klíčový přínos pro realizaci projektu Přineste starý mobil - podpořte strážce pralesa. Tento projekt se z pražské zoo, kde vznikl, díky mimořádné vstřícnosti a nasazení REMA Systému mohl rozšířit do mnoha dalších zoologických zahrad, do KRNAPu a na pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Myšlenka projektu, který by bez přínosu REMA Systému byl nemyslitelný, si získala i mezinárodní pozornost –na jaře jej Zoo Praha představila i na půdě OSN v New Yorku. První část výtěžku z projektu již byla využita na pořízení techniky a vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu a pro pracovníky nevládní organizace LAGA Cameroon, která bojuje proti pytláctví."
Marketingový ředitel naší společnosti Petr Kubernát, který cenu přebíral se vyjádřil takto: "Je mi velkou ctí převzít takovouto originální cenu, která je opravdovým skvostem. Máme z ní radost a je to poděkování celému týmu, který na tomto projektu pracuje a taktéž široké veřejnosti, která se do projektu zapojila. Věříme, že i v dalším roce navážeme na úspěšnou spolupráci".
Další křišťálové trofeje v podobě gorilí tlapy obdrželi: společnost T-Systems Velkého Richarda a Základní škola Generála Klapálka z Kralup nad Labem Malého Richarda.
 
 
18. listopad 2010 - Strážci pomáhají strážcům
small KRNAPSpráva Krkonošského národního parku se připojila k iniciativě na pomoc kriticky ohroženým primátům, gorilám v kamerunské rezervaci Dja. Spolu s českými zoologickými zahradami a pobočkami Agentury ochrany přírody a krajiny ČR budou také Informační centra Správy KRNAP sběrnými místy pro staré mobilní telefony.
Správa KRNAP se zároveň zapojila do projektu Zelená firma a ve své hlavní budově ve Vrchlabí instalovala sběrný box na další drobné elektrospotřebiče.Je to další krok, kterým se snažíme pomoci nejen krkonošské přírodě, ale životnímu prostředí jako celku a zároveň poskytnout servis svým zaměstnancům, případně i místním občanům," vysvětluje náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar.
 
29. září 2010 - Přineste staré mobilní telefony a staňte se na den chovatelem nebo ředitelem Zoo Praha
small Skoly-v-zooDruhé kolo soutěže, tentokrát pro třídy druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Třídy mohli za vybrané mobilní telefony navštívit pražskou zoologickou zahradu za symbolické vstupné 1 Kč a zúčastnit se soutěže o hlavní výhru.
A jak druhé kolo soutěže dopadlo?
Soutěžního dne se zúčastnilo 41 školních tříd a vybralo se 1 132 starých mobilů. Soutěž nakonec vyhrála 7. A ze Základní školy Praha – Radotín, která tím získala exkluzivní cenu v podobě možnosti ovládnout na jeden den Zoo Praha.
 
6. září 2010 - Agentura ochrany přírody a krajiny se připojuje
small AOPKAgentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) se dnes zapojila do projektu „Pomáháme gorilám" a společně se zoologickými zahradami bude sbírat použité mobily. Zájemci mohou nosit mobilní telefony na ředitelství AOPK ČR v budově Nuselská 34 na Praze 4 nebo na regionální pracoviště AOPK ČR. Seznam regionálních pracovišť najdete zde.
"AOPK ČR cítí povinnost pomoci kolegům v zemi, kde ochrana přírody mnohdy ztroskotává na nedostatku základního vybavení, které považujeme za zcela běžné a samozřejmé. Zapojení do projektu je proto zcela přirozené a navíc nás téměř nic nestojí," říká RNDr. František Pelc, ředitel AOPK ČR.
 
 
17. srpna 2010 - Přispět na pomoc zvířatům v Africe mohou i návštěvníci Fresh Film Festu
small FFF 2010Ve dnech 25. 8. – 29. 8. 2010 proběhne v Praze 7. ročník mezinárodního festivalu Fresh Film Fest. Na 5ti festivalových místech bude umístěna sběrná nádoba neziskové organizace REMA Systém a Fresh Film Fest se tak stane dalším festivalem na kterém bude možné podpořit projekt Pomáháme gorilám.
Místa, kde lze odevzdat mobilní telefon na Fresh Film Festu:
Palác Akropolis, Kino Aero, Kino Světozor, Divadlo Ponec, Letní kino Střelák.
 
29. července 2010 - Vybavení pro strážce pralesa
small predavani 2Satelitní telefon, notebook, fotoaparát, ale také stany, boty a další vybavení obdrželi v minulých dnech strážci rezervace Dja na jihovýchodě Kamerunu. Jde o první část pomoci z prostředků získaných z výnosu konta Odhalení, ale i sběrem mobilních telefonů. REMA Systém věnoval na pořízení tohoto vybavení více jak 30 000 Kč.
 
 
 
27. května 2010 - Od června bude možné odevzdat nepotřebný mobilní telefon v dalších 13 zoologických zahradách v ČR
small tubus alllVětšina českých zoologických zahrad se rozhodla připojit k projektu sběru mobilních telefonů a spolu s pražskou zoologickou zahradou tak přispět k ochraně africké přírody. Od 1. 6. 2010 tak bude možné odevzdat starý mobil již v 14 zoologických zahradách a projekt se tím z hlediska svého rozsahu stává světovým unikátem.
 
 
30. dubna 2010 - Přineste staré mobilní telefony a staňte se na den chovatelem nebo ředitelem Zoo Praha
small skoly-v-zoo 1Zoo Praha a Magistrát hl. m. Prahy připravily pro první stupeň pražských základních škol netradiční soutěž. Úkolem dětí z prvních až pátých tříd bylo shromažďovat vysloužilé mobily. Každá třída, která jich nasbírala dvacet či víc měla 29. dubna vstup do zoo za 1 Kč. A nejen to! Po celý den v Zoo Praha probíhaly zábavné i vzdělávací soutěže o řadu drobných cen, ale hlavně o atraktivní hlavní cenu. Třída, která v soutěžních disciplínách nasbírala nejvíce bodů, získala možnost pracovat jeden den v zoo. Některý z jejích žáků se tak stal na jeden den chovatelem goril, jiný průvodcem a další tiskovým mluvčím či dokonce ředitelem Zoo Praha!
Jak soutěž dopadla?
Do akce sběru starých mobilů ve prospěch ochrany goril se zapojilo téměř 70 tříd a každá z nich přinesla minimálně 20 telefonů. V soutěžní den tak byly naplněny všechny tubusy na mobilní telefony. První cenu – jeden den, který děti stráví "v kůži" chovatele, fotografa či ředitele - vyhrála třída 3. A ze ZŠ Na Planině pod vedením pí. uč. Štěpánky Novotné.

 


Subjekty zapojené do projektu:

Brno Děčín 8 Dvur Kralove Hodonin
Chomutov Jihlava Liberec Ohrada
Zoo Olomouc Ostrava Plzeň Praha
Zoopark Vyškov Zlín AOPK Šipek
KRNAP Sever Litoměřice Sever Hradec Králové