Naše projekty

Zelená firma  |  Zelená škola  |  Zelená obec

re:Balík  |  Buď líný …a nech si odvézt staré spotřebiče

Trash made

Je kolekce originálních šperků, módních a bytových doplňků vyrobených z recyklovaných materiálů. Představuje nový život pro staré elektropřístroje.

Výrobky Trash Made jsou designové předměty s vlastním příběhem. Jsou z materiálů a součástek, které už jednou byly použity a původně měly být zrecyklovány nebo trvale zničeny. Tyto součástky fascinují různorodostí tvarů, barev a materiálů a samy tak ukazují svůj další potenciál. Trash Made jejich přání vyplňuje a dává jim nový tvar, funkci a životní náboj. Kolekce jsou omezené určitým počtem kusů, neboť Trash Made vychází z moderních technologií, které se neustále mění a poskytují týmu Trash Made nové a inspirující součástky.

trash made

Na projektu Trash Made se kromě REMA Systému podílí skupina umělců, designérů, uměleckých řemeslníků a výrobců. Společnými silami oživujeme části starých elektrozařízení a dbáme na to, aby i přes použití recyklovaných materiálů byly všechny výrobky bezpečné a měly vysokou řemeslnou úroveň a kvalitu zpracování.

Pomáháme gorilám

Projekt Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa je společný projekt Zoo Praha a společnosti REMA Systém, jehož cílem je ochrana goril nížinných. Vzácné gorily nížinné jsou totiž ohrožovány těžbou tantalu, který je v hojné míře využíván k výrobě miniaturních kondenzátorů. Tyto kondenzátory se pak používají při výrobě mobilních telefonů, ale i v dalších elektronických zařízeních. REMA Systém se proto zavázala, že za každý mobilní telefon odevzdaný v rámci projektu přispěje částkou 10 Kč na ochranu kamerunské biosférické rezervace Dja, kde gorily žijí. Recyklací tantalu obsaženého v mobilních telefonech se navíc sníží potřeba jeho primární těžby.

3. 4. 2010 projekt zahájila v Zoo Praha zpěvačka Lucie Bílá a jako první vhodila svůj starý mobilní telefon do speciálního sběrného boxu, umístěného u pavilonu goril. Během roku 2010 se do projektu zapojilo dalších 14 zoologických zahrad, některá regionální pracoviště AOPK ČR a KRNAP. Start projektu ocenila i OSN, podle níž akce napomáhá tomu, aby se do přírody dostalo méně nebezpečných látek.

zoo-praha

Během roku 2016 bylo vysbíráno celkem 5 621 mobilních telefonů a my jsme tak mohli na ochranu goril nížinných přispět částkou 56 210 Kč.

Za rok 2015 jsme díky počtu 5 131 ks vysbíraných mobilních telefonů v zoologických zahradách po celé ČR mohli na ochranu kamerunské rezervace Dja přispět částkou 51 310 Kč.

Za rok 2014 jsme díky počtu 12 233 vysbíraných mobilních telefonů v zoologických zahradách po celé ČR mohli na ochranu kamerunské rezervace Dja přispět částkou 122 330 Kč.

Za rok 2013 jsme díky počtu 5 676 vysbíraných mobilních telefonů v zoologických zahradách po celé ČR mohli na ochranu kamerunské rezervace Dja přispět částkou 56 760 Kč.

V roce 2012 jsme díky počtu 8 374 vybraných mobilních telefonů mohli na ochranu goril nížinných přispět částkou 83 740 Kč.

Za rok 2011 se podařilo vybrat 7 302 mobilních telefonů. Celkovou částku, 73 020 Kč, jsme poukázali na speciální sbírkový účet Zoo Praha.

V roce 2010 bylo vybráno více než 11 000 mobilních telefonů.

Díky vám pomáháme

V rámci opětovného použití elektrozařízení dlouhodobě spolupracujeme s Kontem Bariéry a s Fondem ohrožených dětí. Projekt počítače proti bariérám Konta Bariéry má za cíl umožnit zájemcům se zdravotním postižením využívat osobní počítač či jiné komponenty při výkonu povolání. Fondu ohrožených dětí pak dodáváme techniku, která by měla dobře sloužit zejména Klokánkům (zařízení rodinné péče jako alternativa ústavní výchovy).

Od počátku spolupráce v srpnu 2008, předala společnost REMA Systém výše zmíněným organizacím výpočetní techniku za více jak dva miliony korun.

pomahame

Nahoru