SOUTĚŽ PROJEKTU ZELENÁ ŠKOLA – „EkoEDA“

Školy zapojené do projektu Zelená škola se mohou i letos zúčastnit soutěže EkoEDA o věcné ceny. O další zajímavé ceny se tentokrát postará Zoo Praha, která si pro soutěžící připravila doplňkovou soutěž se sběrem mobilů a tabletů – „Staň se strážcem pralesa“.
Předmětem soutěže „EkoEDA“ je sběr vysloužilých elektrozařízení a přenosných baterií a akumulátorů. Soutěž probíhá na základě principu poměrného zastoupení žáků vůči sběru. Celkové množství elektroodpadu a baterií bude přepočteno na žáka. Nejlepší školy v hlavní soutěži získají ceny, které do soutěže věnuje REMA Systém a partner soutěže – Vodafone Czech Republic a.s.

Ceny soutěžních kategorií:

Mateřské školy

 1. místo – Voucher v hodnotě 10 tis. Kč na nákup elektroniky + Tablet- 3 ks
 2. místo – Voucher v hodnotě 10 tis. Kč na nákup elektroniky
 3. místo – Voucher v hodnotě 5 tis. Kč na nákup elektroniky.

Základní a střední školy

 1. místo – Voucher OneNet – Exkurze do moderního technologického centra Vodafone OneNet v Praze + Voucher v hodnotě 10 tis. Kč na nákup elektroniky
 2. místo – Voucher vysílač / datové centrum- návštěva zajímavého místa v okolí oceněného + Voucher v hodnotě 10 tis. Kč na nákup elektroniky
 3. místo – Voucher Školení bezpečný mobil + Voucher v hodnotě 5 tis. Kč na nákup elektroniky.

Ceny v doplňkové soutěži Staň se strážcem pralesa:

 1. místo – Den a noc strávené v pražské zoo s pestrým programem obsahujícím prohlídky zázemí i návštěvy u zvířat (pro max. 30 žáků školy)
 2. místo – Zážitkový program s návštěvou zázemí (pro max. 30 žáků školy)
 3. místo – Zážitkový program s návštěvou zázemí (pro max. 30 žáků školy).

V letošním roce v soutěži „EkoEDA“ získá každá škola, která nasbírá alespoň 100 kg elektroodpadu, 1 Kč bez DPH za každý kilogram a všechny ostatní potěšíme alespoň drobnými dárkovými předměty.

Zkrácená pravidla soutěže:

 1. Soutěže se mohou zúčastnit pouze subjekty zapojené v projektu Zelená škola.
 2. Soutěž probíhá na území České republiky v době od 1. 2. 2018 do 22. 5. 2018 včetně.
 3. Každá škola se musí přihlásit přes registrační formulář.
 4. Soutěž vyhrávají tři subjekty v každé ze dvou soutěžních kategorií:
  a) mateřské školy
  b) základní a střední školy, které ve výše stanoveném období odevzdají nejvíce elektroodpadu včetně baterií (vyhodnoceno dle propočtu nejvyššího sebraného množství na žáka ve škole).
 5. Pro výsledek soutěže je rozhodující množství elektroodpadu a baterií odevzdaného přes Systém pro sběr, svoz a zpracování. Do soutěže bude započítán veškerý odevzdaný elektroodpad včetně baterií za období od 1. 2. 2018 do 4. 5. 2018. Minimální množství odevzdaného elektroodpadu musí být 20 kg. V Systému pro sběr, svoz a zpracování je možné průběžně kontrolovat výsledky sběru.
 6. Všechny Zelené školy, které nasbírají a odevzdají do stanoveného termínu alespoň 100 kg elektroodpadu, budou v závislosti na množství odevzdaného elektroodpadu finančně odměněny.
 7. V rámci soutěže se školy automaticky zapojí i do doplňkové soutěže „Staň se strážcem pralesa“, a to za předpokladu, že v uvedeném období nasbírají minimálně 30 ks vysloužilých mobilů a tabletů. V doplňkové soutěži budou školy soutěžit o ceny v podobě zážitkových programů v Zoo Praha. Mobily a tablety je nutno zabalit zvlášť mimo ostatní elektrozařízení a v objednávce je potřeba uvést do poznámky „Soutěž EkoEDA a počet mobilních telefonů + tabletů“.
 8. Výhry v soutěži nejsou soudně vymahatelné.
 9. Pořadatelem soutěže je společnost REMA Systém, a.s.

Úplná pravidla soutěže si můžete stáhnout zde.

Pro účast v soutěži je potřeba vyplnit registrační formulář.


Registrační formulář:

Název školy (vyžadováno)

IČO školy (vyžadováno)

Počet studentů/žáků (vyžadováno)

Kontaktní osoba (vyžadováno)

Telefon (vyžadováno)

E-mail (vyžadováno)

Souhlasím s pravidly soutěže

Souhlasím se zasíláním informací


EkoEDA – výsledky ročníku 2017

 

Nahoru